Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) werkt aan een permanent draaiboek voor de start van het nieuwe schooljaar. Dit heeft onderwijsminister Dirk Currie op woensdag 20 augustus te kennen gegeven tijdens de persconferentie voorafgaand aan de reguliere Raad van Ministers-vergadering. De bewindsman heeft dit plan maandag tijdens zijn directieoverleg besproken. “De bedoeling is dat het draaiboek ieder jaar gebruikt kan worden zodat je op geordende wijze alle elementen die nodig zijn om een schooljaar te starten, kan meenemen”, aldus de regeringsfunctionaris.
Hij heeft gevraagd dat er ook speciale aandacht wordt geschonken aan het binnenland, vanwege de additionele vraagstukken. Minister Currie heeft afgelopen maandag ook een gesprek gehad met leerkrachten die uit het binnenland terug zijn, om persoonlijk van hen te horen wat de hoogst noodzakelijke aspecten zijn die moeten worden voorbereid. Aan de leerkrachten is duidelijk aangegeven wat het ministerie gaat kunnen oplossen. Daarom is hen gevraagd zaken in prioriteitsvolgorde aan te geven. “Zodat we in ieder geval leerkrachten hebben die enthousiast zijn om het binnenland in te gaan”, aldus de bewindsman.
Minister Currie ging ook in op het stuk van mentale gezondheid en medische toegang voor de leerkrachten. Hij heeft dinsdag hierover een gesprek gehad met de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO). En ook wordt nagegaan in hoeverre de Medische Zending (MZ) hierin een bijdrage kan leveren. Een van de probleemsituaties is dat leerkrachten in het binnenland SZF verzekerd zijn, waardoor zij moeten betalen als zij door de Medische Zending geholpen worden. Nagegaan wordt of zij bij beide instanties aangesloten kunnen worden, wat het volgens de minister alleen maar makkelijker maakt.
Het nijpende lerarentekort is, aldus de onderwijsbewindsman, mede door uitstroom naar het buitenland ook een belangrijk vraagstuk, dat prioriteit krijgt. In oktober start een vervroegde beroepsopleiding, hoewel het minstens twee jaar duurt voordat men inzetbaar is. Er wordt gezocht naar haalbare oplossingen op korte termijn. Ook de begeleiding van leerlingen krijgt aandacht, waarbij ook die van leerlingen en bijdrage van ouders en omgeving niet uit het oog verloren zal worden.
Minister Currie benoemde ook het schoolbrodenproject. Het bedrijfsleven zal worden benaderd voor steun en scholen moeten identificeren wie schoolvoeding en -middelen nodig heeft. Verder gaf de bewindsman aan dat binnen de beschikbare middelen gezocht zal worden naar een passende compensatie voor leerkrachten die in de vakantie naar school moeten vanwege de herkansing. De samenleving moet volgens de minister weten welke vraagstukken binnen het onderwijs spelen, zodat er samen aan oplossingen gewerkt kan worden.
- Reyme’s uiteenzetting: Sterke woorden, ontbrekende tanden.
- Beleid bekend maken.
- Met alleen parlementair geklets is suicide niet te voorkome….
- WIST U DAT: De zweepspin eigenlijk geen spin is en veel weg….
- Honderden doden in Pakistan en India door hevige regenval ….
- 185 landen bereiken op VN-top in Genève geen akkoord over b….
- VS-senator onderzoekt Meta-chatbots vanwege sensuele gespre….
- Dialoog tussen religiën begint met respect en waardering..
- Thalia brengt gedenkboek uit: “Een wandeling door het rijke…..
- Sunny Deol nerveus voor ‘Ramayana’, prijst Ranbir Kapoo….
- Twee aanhoudingen voor diefstal van koeien..
- Motorrijder KPS gewond bij aanrijding te Lelydorp..
- Dagblad Suriname, maandag 18 augustus 2025.
- Inhalende lijnbus rijdt overstekende voetganger aan; senior…..
- Geneeskundestudent Amautan doneert medische schorten..
- Roddel escaleert in schietpartij: vier jaar cel voor Raoul …..
- Ondernemerschapstraining in Nickerie succesvol afgerond..
- Nieuw album Jeangu Macrooy komt op Marrondag uit..
- Seniorenburger kritiek na aanrijding met lijnbus..
- ‘Op tijd naar school’ bekendste liedje van Ronald Snijd…..
- 39-jarige overleden bij aanrijding..