De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft een reeks controlewerkzaamheden uitgevoerd op onder andere kassasystemen, vervallen producten en weegschalen in het district Para. De controlewerkzaamheden zijn uitgevoerd van maandag 3 tot met 7 maart 2025.
Tijdens de controle werd vastgesteld dat supermarket W. te La Vigilantia no.121, bouwmateriaal zaak Z. aan de A. Plesmanweg no.9 en supermarket T.F. aan de Kennedyweg no.502 niet in het bezit zijn van een kassasysteem conform de wet. Hierdoor wordt er voorlopig gewerkt met een bonboekje dat gekenmerkt wordt met een stempel van de onderneming in afwachting van een kassasysteem dat besteld is.
Overige controle van het kassasysteem bij supermarkten in het district heeft uitgewezen dat zij voorzien zijn van een kassasysteem conform de wet. Verder heeft de ECD vervallen en beschadigde producten aangetroffen bij de R. Mall aan de SirWinston Churchillweg no.827 en de B. store gevestigd te Onverwacht hoofdweg no 67. De beschadigde producten green peas en Mellait melkpoeder zijn verwijderd van de schappen van de supermarket R. Mall. De vervallen producten zoals zout van het merk Jozosalt en bakmeel van Moist Supreme die zijn aangetroffen in B. Store zijn in bijzijn vernietigd van de ondernemer.
De ECD heeft ook klachten afgehandeld in Paramaribo van de gemeenschap die hebben geresulteerd in het verwijderen van vervallen Phospatine babyvoeding aan de Ephraimzegenweg no. 194 bij supermarket S.F. Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie kondigt aan dat er in de nabije toekomst strengere handhaving zal plaatsvinden tegen ondernemers diezich niet houden aan het Prijsaanduidingsbesluit. In februari 2024 werd dit besluit aangepast per Staatsbesluit S.B. 2024 no. 20, waarbij nieuwe eisen werden gesteld aan de bonnen die zowel door de klein- als groothandel, als ook door dienstverleners, verstrekt moeten worden.
- Surinaamse politici zingen graag “Zie ginds komt de stoombo…..
- Lijk van man aangetroffen in bushuisje Zanderij..
- Bingo brengt vreugde in Bejaardentehuis Fatima Oord..
- ECD heeft reeks klachten uit samenleving afgehandeld..
- Santokhi: “Economische stabiliteit is de sleutel tot groe…..
- Beter theater en duurzame verbanden smeden met Nyun Sten 2..
- Prijzen met 9,6 procent gestegen in een jaar tijd..
- Terrorisme en hoe je dit gevaar het hoofd kunt bieden..
- SDU, PVRS en DNW sluiten zich aan bij OPTSU..
- Stembiljet wordt na kandidaatstelling officieel gepresentee…..
- Alle werkarmen in nieuw hoofdkantoor, effectiever en doelma…..
- Vaste communicatiestrategie ontbreekt bij instroom politier…..
- Roadmap noodzakelijk voor toekomstige ontwikkelingen..
- Het CHS weer voltallig na uittreden leden..
- Jaarinflatie in januari 9.8%..
- Tuchtstraf voor politieagenten om groepsseks in diensttijd..
- Droog weer met wat bewolking..
- 53-jarige bromfietser dood na aanrijding..
- Trump: importheffingen op Mexico en Canada vanaf 4 maart va…..
- Nicaragua trekt zich terug uit VN-Mensenrechtenraad..
- Tweedaagse training voor de media over mentale gezondheid e…..