Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “Wij geloven niet in het traditionele schoolsysteem. Dat leidt mensen op om op kantoor te werken, maar niet om te produceren of creëren.” Dat zei Henk Redmond, voorzitter van stichting Father Mother Figure (FMF), zaterdag tijdens een business brunch waar jonge en beginnende ondernemers hun ideeën presenteerden aan een jury van zakenlieden.
De sessie werd gecombineerd met de afsluiting van de ondernemersopleiding van de FMF Business School en fungeerde tegelijk als open platform voor iedereen met een droom. “We willen mensen stimuleren om met hun handen te werken, zodat ze niet alleen zichzelf, maar ook het land vooruithelpen”, verklaarde Redmond.
“Zolang mensen dromen hebben en bereid zijn hun idee op tafel te leggen, zullen wij ze helpen groeien”Henk Redmond
Het event bracht twee groepen samen. De eerste bestond uit studenten die hun opleiding afsloten met een verplichte pitch. Alleen bij goedkeuring van de jury ontvingen zij hun certificaat. De tweede groep deelnemers kwam vrijwillig pitchen, zonder deel uit te maken van de school, vooral om tips, feedback en zichtbaarheid te krijgen.
Juryoordeel
De sfeer was laagdrempelig en motiverend, maar de jury, die bestond uit Monique Jules, Ravin Changoer en Daniël van Vuuren, nam haar taak serieus. Zo werd de pitch van Glynes Eduard, die een eigen school is gestart, als te gevoelig beoordeeld. “Je verhaal is mooi, maar bij ondernemen moet je ook laten zien wat het financieel oplevert”, kreeg ze te horen. Eduard benadrukte in haar presentatie doorzettingsvermogen, dromen najagen en het belang van hulp durven vragen.
Furjel Pinas, oprichter van Ritsa’s Beauty’s & More, pitchte haar wens om te groeien, maar gaf aan haar diensten voorlopig nog vanuit huis aan te bieden. Bij haar salon kunnen klanten terecht voor haarbehandeling, make-up, wimperextensions, manicure en pedicure. Ze kreeg concrete adviezen van de jury: zich inschrijven bij de Kamer van Koophandel, haar doelgroep beter definiëren en haar financiële huishouding versterken.
De meeste lof ging naar Adella Vyent, die al vijftien jaar een kinderdagverblijf runt. “We investeren in de toekomst van onze kinderen”, zei ze. Haar droom is een eigen gebouw – op dit moment moet ze huren – én schoolvervoer. De jury prees haar ondernemersmentaliteit, heldere communicatie en zichtbaarheid binnen haar bedrijf.
(lees verder onder de )
De juryleden Monique Jules (l), Ravin Changoer (m) en Daniël van Vuuren, die hun taak serieus namen, luisteren aandachtig naar een pitch.
FMF richt zich al sinds 2016 op het coachen en trainen van studenten, ondernemers en professionals. Volgens Redmond heeft de stichting al meer dan honderd gezinnen en net zoveel bedrijven getraind en begeleid.
Vanaf oktober wil de organisatie landelijk opereren om ondernemers door heel Suriname te ondersteunen. “Zolang mensen dromen hebben en bereid zijn hun idee op tafel te leggen, zullen wij ze helpen groeien”, garandeerde Redmond.
- Van Dijk- Silos gaat niet in op de inhoud van de persconfer…..
- Rechtspraak Suriname lanceert online systeem voor strafzake…..
- Vier Surinamers als arts afgestudeerd op Cuba..
- Ludwig Belgrave na zege op De Arend: ‘Deze wedstrijd was be…..
- Bootsman ‘Tyson’ verdronken bij ongeluk nabij B….
- Manorath heeft onwrikbaar vertrouwen in politiekorps..
- Man aangehouden voor verduistering gouden ketting.
- Claudie Sabajo wil recht doen aan elke stem in Suriname..
- Caribische landen willen handel met Afrika fors uitbreiden.
- AfriCaribbean Trade and Investment Forum 2025 officieel van…..
- Stephen Tsang nieuwe minister van Openbare Werken en Ruimte…..
- Commissie Monumentenzorg betreurt voortzetting sloop pand N…..
- Minister Tsang: “We gaan niemand straffen”..
- Parlement aangevuld met 8 parlementariërs..
- Zoon van Brunswijk verdacht van verduistering graafmachine..
- Pokie pakt problemen rond Monikarta aan..
- Adhin: spoedvergadering over toelating nieuwe leden was rec…..
- Gezin verliest woning en inboedel bij felle brand.
- Vier Surinaamse studenten behalen artsendiploma in Cuba..
- Kampoe wint nipt van Friends in spannende wedstrijd..
- Stephen Tsang weer terug als minister..