Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft met trots zijn vernieuwde website, www.okb.sr, gelanceerd. Met deze stap verstevigt het OKB zijn rol in het waarborgen van transparantie en het verbeteren van de publieke informatievoorziening rondom verkiezingsprocessen in Suriname.
De totstandkoming van de nieuwe site was een intensief traject, waarin veel aandacht werd besteed aan de rijke historie en kerntaken van het OKB. Via een gebruiksvriendelijk interactief dashboard biedt de website nu actuele verkiezingsdata, inzicht in verkiezingsprocedures en toegang tot wetgeving.
Voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukte tijdens de lancering de waarde van het nieuwe platform: “Deze website is een essentiële schakel in onze communicatie met de Surinaamse samenleving en de internationale gemeenschap. Jaarverslagen, verkiezingsrapporten en documenten van internationale waarnemingsmissies zijn nu eenvoudig toegankelijk voor iedereen.”
Sheikh-Alibaks wees op de internationale reputatie van Suriname op het gebied van eerlijke verkiezingen, mede dankzij de niet-aflatende inzet van het OKB. “Wij bewaken een fundamentele pijler van onze democratie: vrije, eerlijke en geheime verkiezingen. Ons bestaansrecht wordt keer op keer bevestigd,” aldus de voorzitter.
Verder gaf Sheikh-Alibaks aan dat het OKB onvermoeibaar doorgaat met toezicht op alle verkiezingsontwikkelingen, het controleren van het kiezersregister en de voorbereiding op komende verkiezingen. De nieuwe website speelt daarbij een belangrijke rol in de informatievoorziening naar media en burgers.
Het OKB roept burgers op om historisch verkiezingsmateriaal te doneren, zodat dit erfgoed een plaats kan krijgen op de website. Met de lancering onderstreept het OKB opnieuw zijn toewijding aan een transparante en democratische toekomst voor Suriname.
- BiZa lanceert Verkiezingsbeurs 2025 voor eerlijke verkiezin…..
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..
- Petronas zet belangrijke stap: Haalbaarheidstudie voor gasp…..
- Vrouw verduistert sieraden die haar toevertrouwd waren..
- Ons politiek-bestuurlijk systeem is criminaliteit faciliter…..
- Winti geloof nader bekeken: ‘Als je gelooft, moet je weten …..
- VHP benadrukt toekomstvisie tijdens verkiezingsdebat in Ned…..
- VLS: Peiling VHP is tegenstrijdig en misleidend..
- Venezuela fel tegen aanwezigheid Guyana in Stabroek-blok..
- Barcelona wint Copa del Dey na opmerkelijke Clasico..
- Wonnie Boedhoe nieuwe voorzitter Fonds Voorzieningen Ouders…..
- President Santokhi houdt spoedvergadering over verkiezingsv…..
- VSB wenst uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- CBvS grijpt in bij pensioenfonds Alcoa wegens schending ins…..
- Ondernemer overvallen aan Zwartenhovenbrugstraat..
- Surinamers gedupeerd door Belgische spoorwegen..
- OAS gereed voor verkiezingswaarneming in Suriname..
- Meer individuele lopers bij zestigste Avondvierdaagse..
- Nieuwe straatverlichting langs Oost-Westverbinding..
- ECD stuit op illegale sigaretten, alcohol en onjuiste kassa…..
- Samap-project sluit af met opening cassavepap verwerkingsli…..