PARAMARIBO — Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft woensdag een dringende oproep gedaan aan politieke actoren om de ethische regels van fatsoenlijke campagnevoering na te leven. “Met name vrouwelijke kandidaten zijn het doelwit van seksistische aanvallen en gerichte lastercampagnes. Dit is onacceptabel en ondermijnt de democratische rechtsorde”, maakt voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks duidelijk. “De democratie verdient een waardige verkiezing, gebaseerd op inhoud, niet op beschimping.”
In het persbericht wordt opgetekend dat het OKB “met grote zorg” kennis heeft genomen van met negativiteit beladen online campagnes en het verspreiden van desinformatie. “Het OKB spreekt zijn ernstige bezorgdheid uit over deze manier van politieke campagnes, voornamelijk via sociale media.”ADVERTISEMENT
“Met name vrouwelijke kandidaten zijn het doelwit van seksistische aanvallen en gerichte lastercampagnes. Dit is onacceptabel en ondermijnt de democratische rechtsorde”
Gesteld wordt dat er in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei “een zorgwekkende toename” is van misleiding, desinformatie en karaktermoord, vooral ook gericht op vrouwelijke politici. “Campagnes horen te gaan over issues die het volk raken: werkgelegenheid, veiligheid, onderwijs, gezondheidszorg. Niet over het neerhalen van personen of het verspreiden van desinformatie”, benadrukt de voorzitter.
Volgens hem wordt het verkiezingsproces in toenemende mate beïnvloed door buitenlandse invloeden en online manipulatie. Hij constateert dat kiezers via digitale platforms regelmatig op het verkeerde been worden gezet. “Er circuleren berichten die zijn bedoeld om te misleiden en of het publieke vertrouwen te ondermijnen.” De integriteit van het verkiezingsproces staat volgens hem onder druk wanneer het debat wordt vervuild met verdraaiingen of persoonlijke aanvallen.
- OKB informeert EU-waarnemers over verkiezingen..
- Markante Surinamers onderscheiden voor verdienstelijke bijd…..
- Kolkenzuiger ingezet bij Esther Stichting om verstoppingen …..
- Peruaans marineschip botst tegen olieplatform in de Amazone…..
- Boze en teleurgestelde medewerkers PCS smeken om salaris..
- Man aangehouden na ongewenste aanraking en diefstal..
- ‘Dit land heeft kundige mensen nodig, geen loze beloften of…..
- E-visa applicatie en chatbot gelanceerd tijdens AI-bewustwo…..
- SVB laat FIFA-dwang zwaarder wegen dan vonnis rechter..
- Studententoelage verhoogd naar SRD1.000..
- Suriname gekelderd naar plek 32 op wereldranglijst persvrij…..
- Stemming en inhoud..
- Persvrijheid..
- Orie in poleposition nationaal damkampioenschap..
- Somohardjo: ‘Wij hebben gekozen voor onze ziel en het vol…..
- VP belooft oplossing voor problemen Esther Stichting..
- Regering keurt plan goed voor mensen met een beperking..
- Liveoptreden Powl Ameerali tijdens ‘Wan Neti Gi Mama’ in Th…..
- SVJ slaat alarm over afnemende persvrijheid in Suriname..
- SLM wil vloot dit jaar uitbreiden naar vijf toestellen..
- ‘Ongeëvenaard’ slangengif gemaakt..