PARAMARIBO — Het omzetten van het Telecommunicatiebedrijf Suriname (Telesur) naar een naamloze vennootschap zal niet zonder voordelen blijven, schrijft Corporate Communications vrijdag in een persbericht. “Met deze historische mijlpaal wordt de mogelijkheid gecreëerd om enerzijds internationaal betere deals te kunnen sluiten en zodoende de concurrentiepositie te verbeteren en anderzijds beter te kunnen inspelen op mogelijkheden in de olie- en gasindustrie”, wordt opgemerkt.
Met de nieuwe rechtsvorm zal er volgens het bedrijf beter worden ingespeeld op de behoeften van de klanten en de gemeenschap als geheel. “Het bedrijf is dan in een betere positie om zodoende het voortbestaan van de organisatie en de dienstverlening te blijven garanderen.”
Geen privatisering of verkoop
De Nationale Assemblee heef donderdag de ontwerpwet met 33 algemene stemmen goedgekeurd. In het parlement werd aangehaald dat Telesur in zijn huidige vorm niet verder kon groeien en internationaal geen zaken kon doen met grote maatschappijen. Gesteld werd dat met de transformatie de continuïteit en het succes zijn veiliggesteld. Ook is de rechtspositie van de werknemers gegarandeerd.
Corporate Communications benadrukt in het persbericht dat er geen sprake is van privatisering of verkoop, maar slechts een verandering van de rechtsvorm. “De staat Suriname blijft 100 procent aandeelhouder.” In de wet is opgenomen dat de uitgifte en vervreemding van aandelen van het bedrijf slechts kan na goedkeuring door het parlement middels wetgeving. Volgens de communicatieafdeling is de wet mede tot stand gekomen met ondersteuning van de vakbond, TTWOS.
- Verdachte beschieting na achtervolging ingerekend..
- 24-jarige jongeman loopt schotverwonding op..
- Abop viert verjaardag met terugkeer van Alice Amafo..
- ROS realiseert projecten met steun van het bedrijfsleven..
- AANGIFTE OF VERZOEK..
- Angelo Hyslop schiet basketballers CLD met vrije worpen naa…..
- Kans op ochtendbuien..
- Streven om BBP van Suriname op te trekken naar USD 50.000 t…..
- Verdachte schietpartij ingerekend door RBT..
- Stephen Vincent Delchot (53) Amsterdam 10-2-2024..
- Eerste openlijk homoseksuele imam ter wereld vermoord in Zu…..
- Christiaan Albert Echteld (71) Paramaribo 15-2-2025..
- Rubio: Oekraïne en Europa bij ‘echte’ vredesbes…..
- Sharman: kandidatenlijst VHP zal weerspiegeling zijn van de…..
- Meteodienst: Kortdurende matige buien niet uitgesloten..
- Waarborgsom deelname verkiezing SRD 520.142..
- Essed: DNA zal historische fout maken bij aanname ‘galg-con…..
- PRO-voorzitter Sewcharan wil niet alleen foto van lijsttrek…..
- Defecte waterinstallatie laat Stoelmanseiland zonder drinkw…..
- Automobilist zonder rijbewijs veroorzaakt aanrijding..
- Dwarkasing: Staatsschuld in juli 2020 was US$ 3,9 miljard..