PARAMARIBO — “Op basis van de bevindingen in het rapport is aanleiding gevonden om het document door te geleiden naar de politie, zodat een strafrechtelijk onderzoek kan worden ingesteld.” Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag over het rapport van de Centrale Landsaccountantsdienst (Clad) over een bijzonder onderzoek bij het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Het Openbaar Ministerie heeft maandagmiddag bekendgemaakt dat het vorige maand het Clad-rapport heeft ontvangen van het ministerie van Financiën en Planning. Ook gaf het Clad daarop een toelichting. Na het document te hebben bestudeerd en besproken, heeft het Openbaar Ministerie besloten een strafrechtelijk onderzoek in te stellen. “Het onderzoek is momenteel gaande.”
Deze kwestie bracht een definitieve breuk tussen Somohardjo’s Pertjajah Luhur en de Abop van Ronnie Brunswijk. Ook zorgde deze case ervoor dat Bronto Somohardjo aftrad als minister van Binnenlandse Zaken in het kabinet-Santokhi/Brunswijk.
De voormalig bewindsman, die voor de regeertermijn 2025-2030 is gekozen als assembleelid, heeft altijd ontkend zich schuldig te hebben gemaakt aan malversaties. In februari zei hij nog dat het “frappant” was dat na vier maanden de Clad nog geen eindrapport had gebracht.
Volgens Somohardjo waren “valse bewijzen” aan toenmalig president Chandrikapersad Santokhi gepresenteerd, waarna vicepresident Ronnie Brunswijk het ontslag van de minister eiste. Om de druk voor het staatshoofd te verlichten, nam Somohardjo toen zelf ontslag, beweerde de ex-minister van Binnenlandse Zaken.
Op 1 mei, iets meer dan drie weken vóór de verkiezingen, besloot Pertjajah Luhur zelfs uit de regering te stappen, omdat de regering-Santokhi/Brunswijk volgens de partij de rechtstaat ondermijnde, zich bediende van vriendjespolitiek en met twee maten mat. Een belangrijk pijnpunt voor de partij was toen nog steeds het gedwongen vertrek van Somohardjo na beschuldigingen van vermeende corruptie op het ministerie van Binnenlandse Zaken.
- Bee bezoekt Pensioensfonds en Kustwacht Suriname..
- EEN GEBAAR VAN SOLIDARITEIT DAT NAVOLGING VERDIENT..
- Renovatie ’s Lands Hospitaal via Gran Morgu Healthcare-proj…..
- Justitieminister Monorath wil feiten op tafel na verdwijnin…..
- ERFELIJK BELAST..
- Volop zon op deze zondag.
- Dienstverlening Afdeling Rijbewijzen nu volledig digitaal..
- Ouders laten kind achter op luchthaven Barcelona..
- Macron leidt erkenning van Palestina in VN.
- Steven Ruben Lodik (55) Paramaribo 27-7-2025..
- Donice Marleen Patricia Udenhout (68) Amsterdam 31-7-2025..
- Serena Williams reageert op kritiek over lichaamsveranderin…..
- Stevie Nicks (77) zegt tourdata af wegens schouderblessure..
- Smerige sok van Michael Jackson levert verbluffend bedrag o…..
- Afdeling Rijbewijzen volledig digitaal vanaf 4 augustus..
- Publicatie Alihusain: Kritische overpeinzingen over Surinam….
- Felicitatie..
- Baasaron: ‘Durf stappen te zetten, Suriname heeft jullie no…..
- DNA-lid Betterson: regionalisatie van de begroting noodzake…..
- Investering in Brownsberg leidt tot spanningen: erfgoed of ….
- DNA bespreekt Staatsbegroting en nota van wijziging 2025 me…..