PARAMARIBO — “Op basis van de bevindingen in het rapport is aanleiding gevonden om het document door te geleiden naar de politie, zodat een strafrechtelijk onderzoek kan worden ingesteld.” Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag over het rapport van de Centrale Landsaccountantsdienst (Clad) over een bijzonder onderzoek bij het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Het Openbaar Ministerie heeft maandagmiddag bekendgemaakt dat het vorige maand het Clad-rapport heeft ontvangen van het ministerie van Financiën en Planning. Ook gaf het Clad daarop een toelichting. Na het document te hebben bestudeerd en besproken, heeft het Openbaar Ministerie besloten een strafrechtelijk onderzoek in te stellen. “Het onderzoek is momenteel gaande.”
Deze kwestie bracht een definitieve breuk tussen Somohardjo’s Pertjajah Luhur en de Abop van Ronnie Brunswijk. Ook zorgde deze case ervoor dat Bronto Somohardjo aftrad als minister van Binnenlandse Zaken in het kabinet-Santokhi/Brunswijk.
De voormalig bewindsman, die voor de regeertermijn 2025-2030 is gekozen als assembleelid, heeft altijd ontkend zich schuldig te hebben gemaakt aan malversaties. In februari zei hij nog dat het “frappant” was dat na vier maanden de Clad nog geen eindrapport had gebracht.
Volgens Somohardjo waren “valse bewijzen” aan toenmalig president Chandrikapersad Santokhi gepresenteerd, waarna vicepresident Ronnie Brunswijk het ontslag van de minister eiste. Om de druk voor het staatshoofd te verlichten, nam Somohardjo toen zelf ontslag, beweerde de ex-minister van Binnenlandse Zaken.
Op 1 mei, iets meer dan drie weken vóór de verkiezingen, besloot Pertjajah Luhur zelfs uit de regering te stappen, omdat de regering-Santokhi/Brunswijk volgens de partij de rechtstaat ondermijnde, zich bediende van vriendjespolitiek en met twee maten mat. Een belangrijk pijnpunt voor de partij was toen nog steeds het gedwongen vertrek van Somohardjo na beschuldigingen van vermeende corruptie op het ministerie van Binnenlandse Zaken.
- Viering 135 jaar Javaanse immigratie ‘moment van bezinning,…..
- Dagblad Suriname, donderdag 31 juli 2025..
- Tienduizenden mensen bij laatste eerbetoon aan Ozzy Osbourn…..
- Busta Rhymes krijgt ster op ‘Hollywood Walk of Fame’..
- Beyoncé’s ‘SirDavis Honey Bee Cocktail Kit’ is terug na suc…..
- Juspol en Defensie willen samenwerking uitdiepen..
- Kans op hervorming en wederopbouw van luchtvaartsector.
- Minister Landveld wil weer structuur brengen op TCT; zaken …..
- Regering, trap niet in de valkuil van de vorige regering..
- Tsang: Schoonmaaksters bevorderd tot opzichters..
- Minister Misiekaba belooft ‘bijzondere aandacht’ te geven a…..
- Staatsolie-directie brengt kennismakingsbezoek aan presiden…..
- Het weerbeeld: bewolkt en onweersbuien.
- Ministerie van Olie, Gas & Milieu in opbouwfase..
- Automobilist rijdt in op politieagenten..
- Grenadian Published Authors Inc. wil lezen onder jongeren s…..
- Taiwan bouwt droneleger tegen mogelijke Chinese invasie.
- Kimberley Priscilla Esajas (45) Amsterdam 25-7-2025..
- Roline Lucretia Stijnberg (85) Paramaribo 26-7-2025..
- Vluchtende automobilist rijdt op politie af; had geen rijbe…..
- Brandweer waarschuwt: “Verbrand geen vuil, het is verboden …..