Het Openbaar Ministerie (OM) heeft bevestigd dat het in juli 2025 een rapport van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD) heeft ontvangen, waarin mogelijke onregelmatigheden bij het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) aan het licht worden gebracht. Het rapport is aan het OM overgedragen door het ministerie van Financiën.
Na een grondige bestudering van het document, aangevuld met een toelichting van een CLAD-team, heeft het OM besloten het rapport ter verdere behandeling over te dragen aan de politie. Op basis van de geconstateerde feiten is er voldoende aanleiding om een strafrechtelijk onderzoek in te stellen.
Het OM benadrukt dat het onderzoek inmiddels van start is gegaan. Over de aard van de mogelijke strafbare feiten of betrokken personen worden op dit moment geen nadere mededelingen gedaan, gezien de gevoeligheid van het lopend onderzoek.
Het onderzoek van de CLAD richtte zich op vermeende fraudeleuze handelingen met staatsmiddelen tijdens het ministerschap van Bronto Somohardjo. Opmerkelijk is dat Somohardjo destijds zelf het initiatief nam om de CLAD in te schakelen voor een onafhankelijk onderzoek naar het functioneren van zijn ministerie. In afwachting van het onderzoek ging hij met verlof, met als doel ruimte te geven aan een onbelemmerde doorlichting.
Enkele maanden later trad Somohardjo af als minister van Binnenlandse Zaken. Hij stelde toen dat zijn besluit in het belang van de rust binnen de regering werd genomen. Naar aanleiding van de recente ontwikkelingen uit hij echter felle kritiek op president Chan Santokhi. Volgens Somohardjo is het CLAD-rapport uit politieke motieven doorgestuurd naar de procureur-generaal. Hij spreekt van rancuneus handelen door president Santokhi.
Het Openbaar Ministerie onthoudt zich voorlopig van commentaar op de beschuldigingen van Somohardjo en benadrukt dat het onderzoek objectief en op basis van feiten zal worden gevoerd.
- Viering 135 jaar Javaanse immigratie ‘moment van bezinning,…..
- Dagblad Suriname, donderdag 31 juli 2025..
- Tienduizenden mensen bij laatste eerbetoon aan Ozzy Osbourn…..
- Busta Rhymes krijgt ster op ‘Hollywood Walk of Fame’..
- Beyoncé’s ‘SirDavis Honey Bee Cocktail Kit’ is terug na suc…..
- Juspol en Defensie willen samenwerking uitdiepen..
- Kans op hervorming en wederopbouw van luchtvaartsector.
- Minister Landveld wil weer structuur brengen op TCT; zaken …..
- Regering, trap niet in de valkuil van de vorige regering..
- Tsang: Schoonmaaksters bevorderd tot opzichters..
- Minister Misiekaba belooft ‘bijzondere aandacht’ te geven a…..
- Staatsolie-directie brengt kennismakingsbezoek aan presiden…..
- Het weerbeeld: bewolkt en onweersbuien.
- Ministerie van Olie, Gas & Milieu in opbouwfase..
- Automobilist rijdt in op politieagenten..
- Grenadian Published Authors Inc. wil lezen onder jongeren s…..
- Taiwan bouwt droneleger tegen mogelijke Chinese invasie.
- Kimberley Priscilla Esajas (45) Amsterdam 25-7-2025..
- Roline Lucretia Stijnberg (85) Paramaribo 26-7-2025..
- Vluchtende automobilist rijdt op politie af; had geen rijbe…..
- Brandweer waarschuwt: “Verbrand geen vuil, het is verboden …..