Logo Openbaar Ministerie Suriname
Het Openbaar Ministerie (OM) start met een strafrechtelijk onderzoek naar de gang van zaken op het ministerie van Binnenlandse Zaken (BIZA), naar aanleiding van de bevindingen door de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD). Het onderzoek van de CLAD ging over vermeende fraudeleuze handelingen met staatsmiddelen tijdens het ministerschap van Bronto Somohardjo.
Het rapport is in de maand juli 2025 afgerond en is door het ministerie van Financiën en Planning doorgestuurd naar het OM. Het rapport is vervolgens bestudeerd en besproken, waarbij tevens een toelichting werd gegeven door een team van de CLAD. Op basis van de bevindingen in het rapport is aanleiding gevonden om het document door te geleiden naar de politie, zodat een strafrechtelijk onderzoek kan worden ingesteld.
Somohardjo deed destijds zelf het voorstel om de CLAD in te schakelen voor het onderzoek. Hij ging aansluitend daarop met verlof zodat er ruimte was om het onderzoek te doen. Somohardjo stapte niet lang erna op. Hij vindt dat Santokhi uit rancune het CLAD-rapport heeft doorgestuurd naar de procureur-generaal.
- BESCHOUWING — Luchtvaartsector in vrije val..
- Welzijn: Clown-opmerking Hellings moet in context worden be….
- EBS-directie bespreekt elektriciteitsvoorziening met Simons..
- President Geerlings-Simons niet content met hoge prijzen en…..
- Tsunami treft Hawaï en Japan na zware aardbeving in Rusland….
- NPS maakt geen punt van governor CBvS; wil economische rust..
- Suripop ondergaat transformatie: van songfestival naar song…..
- Rovers schieten op voertuig bij gewapende straatberoving.
- Automobilist zonder rijbewijs negeert stopteken, rijdt op p….
- Ministers bezoeken gezinnen in nood: integrale hulp in voor…..
- Brandweer intensiveert maatregelen voor droge tijd..
- Tsang maakt schoonschip op OWRO met voertuigenbeleid..
- Het NARCOMILITARISME EN DE GEVOLGEN..
- Eerste Festival de Guianas in Nickerie: ‘Een samensmelting …..
- Illegale landingsbaan in Goliath-gebied vernietigd..
- Brandweer treft extra maatregelen richting droge tijd..
- UNESCO prijst Suriname voor beheer Jodensavanne, maar dring…..
- Brandweer verhoogt paraatheid: extra maatregelen in droge t….
- Eerste vrouwelijke Javanistische voorganger in Suriname ing…..
- Moeder betrapt 14-jarige zoon naakt in kamer met 5-jarige d…..
- Hellings wacht besluit Arbeidsinspectie inzake zijn ontslag…..