Het Openbaar Ministerie (OM) waarschuwt burgers voor de ernstige risico’s van het verzenden van pakketten voor derden en het afstaan van een identiteitskaart (ID-kaart) of een kopie daarvan. Wat op het eerste gezicht lijkt op een vriendelijk verzoek, kan leiden tot strafrechtelijke vervolging, detentie en blijvende gevolgen.
Er is een verontrustende toename van gevallen waarbij verdovende middelen worden verstopt in ogenschijnlijk onschuldige geschenkpakketten zoals voedsel, kleding, of zelfs Surinaamse kerstbroden. Post- en koeriersdiensten worden gebruikt om deze pakketten naar het buitenland te verzenden.
Criminelen proberen nietsvermoedende burgers te misleiden door hen te vragen een pakket te verzenden “voor een vriend of familielid in het buitenland”, hun ID-kaart of een kopie daarvan te lenen voor het verzenden van een pakket via een koeriersdienst.
Uw naam of identiteitsgegevens kunnen zo worden gekoppeld aan een strafbaar feit, ook al had u geen kwade bedoelingen.
Juridische risico’s
U bent verantwoordelijk voor wat u verzendt. Ook als u zegt dat u niet wist wat erin zat. U bent ook strafbaar als u faciliteert. Door uw ID-kaart of naam beschikbaar te stellen voor verzending, kunt u als medeplichtige worden aangemerkt.
Postbedrijven worden opgeroepen om alert te zijn en hun personeel actief te trainen in het herkennen van verdachte verzendingen. Criminelen worden steeds inventiever, maar door samen te werken – burgers, bedrijven en overheid – kunnen we de verspreiding van illegale drugs tegengaan en misbruik voorkomen.
Laat u niet gebruiken. Vraagt iemand u om een pakket te versturen of uw ID-kaart te lenen? Zeg nee. Twijfelt u? Verstuur het dan niet.
- Nieuwe stemmen..
- Twee Surinamers aangehouden in Brazilië voor drugs en fraud…..
- 21 dorpen betrokken bij duurzame energietransitie via JET-p…..
- Man (53) overlijdt in MMC twee dagen na te zijn neergestoke…..
- Excellentie ontdekt zelfbediening: ‘Waar zit de olie?’..
- Vermiste graafmachine LVV na aangifte teruggevonden: politi…..
- Leerkrachten klagen: “Onmenselijk om zes maanden zonder loo…..
- Investeren in de toekomst..
- Nieuwe communicatie, oude patronen: ontmoeting Adhin-IMF zo…V
- NPS in spagaat: torenhoge DNA-salarissen versus beloftes va…V
- Kendrick Lamar en SZA naar gezamelijke tour in LondenV
- Moeder van Sean Kingston veroordeeld tot vijf jaar cel voor…V
- Zwaarbewapende bende steelt kilo ruw goud bij overval op co…..
- Gaza’s draaikolk van menselijk leed roept wereldwijd om hul…V
- Coca-Cola introduceert deze herfst rietsuiker-Coke in de VSV
- Weg geopend voor klimaateisen V
- Afdwingen van pensioenpremies door de rechter V
- Modernisering rechtspraak in Suriname(West)
- SBB-directeur slaat alarm over uitgegeven grond in woongebi…Redactie
- VSB interesseert leden voor eerste Guyane Excellence FairRedactie
- Voormalig Disney-topman leidt ceremonies Olympische Spelen …V