Het Openbaar Ministerie (OM) waarschuwt burgers voor de ernstige risico’s van het verzenden van pakketten voor derden en het afstaan van een identiteitskaart (ID-kaart) of een kopie daarvan. Wat op het eerste gezicht lijkt op een vriendelijk verzoek, kan leiden tot strafrechtelijke vervolging, detentie en blijvende gevolgen.
Er is een verontrustende toename van gevallen waarbij verdovende middelen worden verstopt in ogenschijnlijk onschuldige geschenkpakketten zoals voedsel, kleding, of zelfs Surinaamse kerstbroden. Post- en koeriersdiensten worden gebruikt om deze pakketten naar het buitenland te verzenden.
Criminelen proberen nietsvermoedende burgers te misleiden door hen te vragen een pakket te verzenden “voor een vriend of familielid in het buitenland”, hun ID-kaart of een kopie daarvan te lenen voor het verzenden van een pakket via een koeriersdienst.
Uw naam of identiteitsgegevens kunnen zo worden gekoppeld aan een strafbaar feit, ook al had u geen kwade bedoelingen.
Juridische risico’s
U bent verantwoordelijk voor wat u verzendt. Ook als u zegt dat u niet wist wat erin zat. U bent ook strafbaar als u faciliteert. Door uw ID-kaart of naam beschikbaar te stellen voor verzending, kunt u als medeplichtige worden aangemerkt.
Postbedrijven worden opgeroepen om alert te zijn en hun personeel actief te trainen in het herkennen van verdachte verzendingen. Criminelen worden steeds inventiever, maar door samen te werken – burgers, bedrijven en overheid – kunnen we de verspreiding van illegale drugs tegengaan en misbruik voorkomen.
Laat u niet gebruiken. Vraagt iemand u om een pakket te versturen of uw ID-kaart te lenen? Zeg nee. Twijfelt u? Verstuur het dan niet.
- Vogels in de achtertuin..
- ABOP-parlementariër Sampie: “Ik had gehoopt dat de VHP zou …..
- Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterk….
- Opmerkelijk – Vroegst geboren baby ooit viert zijn eerste v…..
- Geen donderslag bij heldere hemel..
- Gewapende beroving bij GOw2 Coesewijnestraat..
- WIST U DAT: Het ‘steltdorp’ Ganvié in het Afrikaanse Benin …..
- Brazilië kiest een van zijn armere steden om VN-klimaatonde…..
- Noord-Korea wijst toenaderingspoging nieuwe Zuid-Koreaanse …..
- Mexico-Stad viert 700 jaar sinds de stichting door de inhee…..
- Open dag LBO-STS 4 helpt leerlingen en ouders studiekeuze t…..
- Veertien krijgen SPWE-certificaat training ‘Project schrijv…..
- Genevievre Jordan: “Ik ben de stem van velen”..
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten o….
- Chris Brown en Bryson Tiller domineren nieuwe R&B-afspe…..
- Mariah Carey vertelt over de ‘belofte’ die Rihanna zou hebb…..
- Chlöe Bailey schittert op St. Lucia Carnival in vurige outf…..
- Beyoncé’s Cowboy Carter Tour sloot af als grootste countrym…..
- Ramsaran bezoekt Memre Buku Kazerne..
- Brunings: ‘Combinatie milieu, olie en gas biedt kansen’..
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet allee….