Woordvoerder van president Santokhi, Jason Saiman, heeft bevestigd dat het Kabinet van de President het Openbaar Ministerie (OM) heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar het lekken van vertrouwelijke presidentiële missives. Het onderzoek moet uitwijzen wie de documenten heeft gelekt en of daarbij sprake is van kwade opzet of financieel voordeel.
De kwestie heeft geleid tot maatschappelijke onrust, waarbij de inhoud van enkele uitgelekte stukken vragen oproept over het functioneren van de regering. In het radioprogramma ABC Actueel ging Saiman in op het officiële persbericht, maar gaf daarbij geen inhoudelijke toelichting op de gelekte documenten.
Volgens de woordvoerder is er geen sprake van onderzoeksjournalistiek, maar van vertrouwelijke stukken die op ongeautoriseerde wijze bij journalisten terecht zijn gekomen. “Het kabinet wacht het onderzoek van het OM af en hecht groot belang aan de integriteit van overheidsinformatie,” aldus Saiman.
Het blijft vooralsnog onduidelijk welke maatregelen volgen uit het lopende onderzoek, maar de zaak onderstreept de gevoeligheid van interne communicatie binnen de hoogste bestuurslagen van Suriname.
- NPS: Ons arsenaal aan culturen koesteren..
- Zoon vicepresident blijft aangehouden voor poging tot doods…..
- Criminelen slaan toe in woning en vluchten via bosschage..
- Opheffen ministerie van Arbeid is een valse start..
- Nabestaanden terneergeslagen door bootongeluk Marowijne..
- Rotaryclub of Paramaribo Quota viert jaardag met donatie va…..
- Worstverkoper overleeft gewapende beroving voor supermarkt..
- Roel Frederik Lim A Po..
- Ramon Ramsoek..
- US$ 10,5 miljard offshore-project luidt tijdperk van diepze…..
- Stienstra: ‘CASAS functioneert al jaren niet als onafhankel…..
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte …..
- Jean-Paul Boëtius gelooft in succes Natio..
- Rijbewijs 70-jarige ingetrokken na opvallend gedrag tijdens…..
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A…..
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering..
- Public Announcement Block 6+8 TotalEnergies..
- Luchtvaartschande..
- Nederlands kamerlid: “Onder Santokhi geen structurele vooru…..
- Bedrijfsongeval in zinkplatenfabriek: linkerhand arbeider v…..
- ‘Beschadigde USD nog steeds geldig in Suriname’..