Woordvoerder van president Santokhi, Jason Saiman, heeft bevestigd dat het Kabinet van de President het Openbaar Ministerie (OM) heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar het lekken van vertrouwelijke presidentiële missives. Het onderzoek moet uitwijzen wie de documenten heeft gelekt en of daarbij sprake is van kwade opzet of financieel voordeel.
De kwestie heeft geleid tot maatschappelijke onrust, waarbij de inhoud van enkele uitgelekte stukken vragen oproept over het functioneren van de regering. In het radioprogramma ABC Actueel ging Saiman in op het officiële persbericht, maar gaf daarbij geen inhoudelijke toelichting op de gelekte documenten.
Volgens de woordvoerder is er geen sprake van onderzoeksjournalistiek, maar van vertrouwelijke stukken die op ongeautoriseerde wijze bij journalisten terecht zijn gekomen. “Het kabinet wacht het onderzoek van het OM af en hecht groot belang aan de integriteit van overheidsinformatie,” aldus Saiman.
Het blijft vooralsnog onduidelijk welke maatregelen volgen uit het lopende onderzoek, maar de zaak onderstreept de gevoeligheid van interne communicatie binnen de hoogste bestuurslagen van Suriname.
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..