NDP-voorzitter en presidentskandidaat Jennifer Simons heeft stevige kritiek geuit op de huidige regering onder leiding van president Chan Santokhi. Volgens haar gedraagt de regering zich onverantwoordelijk door op de valreep contracten aan te gaan die buiten de huidige beleidsperiode vallen en de nieuwe coalitie opzadelen met extra financiële verplichtingen. Simons stelt dat het Openbaar Ministerie (OM) de taak heeft om onderzoek te doen naar mogelijke onregelmatigheden.
In gesprek met de STVS stelt Simons dat deze handelingen bewust worden uitgevoerd om het bestuur van de aankomende regering te bemoeilijken. “Het is onvoorstelbaar dat er geld wordt uitgegeven om de wisselkoers verder te laten stijgen, terwijl minister Raghoebarsing van Financiën en Planning blijft herhalen dat er geen middelen zijn,” aldus Simons.
“Toch worden er nieuwe contracten ondertekend waarmee de staat zich voor lange termijn committeert,” voegt ze daaraan toe.
De presidentskandidaat noemt dit gedrag zowel ondemocratisch als schadelijk voor het volk. “Een verantwoord leider laat geen puinhoop achter voor zijn opvolger,” benadrukt ze. Volgens Simons legt het financieel beleid van de huidige regering een toenemende druk op de Surinaamse munt, met alle gevolgen van dien voor de koopkracht van burgers.
- Eunice, Vanessa, Priscilla Darthuizen (55) Paramaribo 4-6-…..
- Glenn Antonio Elisio Tjon-A-Meeuw (67) Paramaribo 6-6-2025..
- NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op a…..
- Kromokarijo en Henery keren met pro card terug uit Guyana..
- VIDS start inzamelingsactie voor slachtoffers bootramp Maro…..
- Dominatie ABOP in Marowijne: ruime winst op alle niveaus..
- Finabank sluit eerste editie Small Business Academy feestel…..
- Onzekerheid over SLM-vlucht naar Miami..
- Nederlandse regering: “De hand van Nederland is en blijft u…..
- SURINAM AIRWAYS PY9915 van ZATERDAG 07 JUNI EN PY9916 van Z…..
- DE HAI KISI YU MOI COALITIE..
- Rumoerige zitting Wanica: NDP protesteert tegen RR-resultat…..
- Minister Amoksi viert verjaardag met pupillen Opa Doeli: “O…..
- Finabank sluit eerste Small Business Academy succesvol..
- Caribisch Gerechtshof neemt afscheid van president Saunders..
- Man bedreigt zus met de dood..
- Bomen omgevallen door aanhoudende onweersbuien en hevige ru…..
- Gepensioneerde man mishandeld en gekneveld bij beroving in …..
- Suriname strijdt zich langs Puerto Rico richting groepsfase..
- Chris Polanen wil met roman ‘De handlezer’ taboe over (pros…..
- Bronto Somohardjo bevestigt pogingen tot omkoping..