NDP-voorzitter en presidentskandidaat Jennifer Simons heeft stevige kritiek geuit op de huidige regering onder leiding van president Chan Santokhi. Volgens haar gedraagt de regering zich onverantwoordelijk door op de valreep contracten aan te gaan die buiten de huidige beleidsperiode vallen en de nieuwe coalitie opzadelen met extra financiële verplichtingen. Simons stelt dat het Openbaar Ministerie (OM) de taak heeft om onderzoek te doen naar mogelijke onregelmatigheden.
In gesprek met de STVS stelt Simons dat deze handelingen bewust worden uitgevoerd om het bestuur van de aankomende regering te bemoeilijken. “Het is onvoorstelbaar dat er geld wordt uitgegeven om de wisselkoers verder te laten stijgen, terwijl minister Raghoebarsing van Financiën en Planning blijft herhalen dat er geen middelen zijn,” aldus Simons.
“Toch worden er nieuwe contracten ondertekend waarmee de staat zich voor lange termijn committeert,” voegt ze daaraan toe.
De presidentskandidaat noemt dit gedrag zowel ondemocratisch als schadelijk voor het volk. “Een verantwoord leider laat geen puinhoop achter voor zijn opvolger,” benadrukt ze. Volgens Simons legt het financieel beleid van de huidige regering een toenemende druk op de Surinaamse munt, met alle gevolgen van dien voor de koopkracht van burgers.
- Zee aan kritiek over missives regering..
- Lenie Terborg..
- Na vertrek Santokhi: Zullen de SLM-lijken uit de lucht vall…..
- Reyme wil samen met burgers Suriname verder verheffen..
- WISSELKOERS FLUCTUATIES VERTROUWENSCRISIS EN VRAAG EN AANBO…..
- VES-voorzitter: Koersstijging politiek steekspel; geen econ…..
- Militair mishandelt vrouw en berooft haar van sieraden..
- NDP waarschuwt voor op de valreep overheidscontracten..
- Man mishandelt zwageres; verdachte ingesloten..
- Nieuwe DNA komt op 30 juni bijeen..
- NDP waarschuwt voor mogelijke corruptie bij overheidscontra…..
- Tieners aangehouden voor seksueel misbruik achtjarige..
- NDP waarschuwt bedrijven en personen over overheidscontract…..
- Regering trekt 10 sportprojecten in; renoveert sporthal op …..
- Yelyco opent vrouwen volleybalfinale met simpele triomf..
- Zedenzaak voorganger C.L. uitgesteld naar 23 juli..
- NDP waarschuwt bedrijven voor dubieuze overheidscontracten …..
- Ravaksur zwaar tegen afschaffing ministerie van Arbeid..
- Vijf nieuwe inspecteurs beëdigd bij IBO en IVOJ..
- OM waarschuwt: Fysieke uitvoer van meer dan US$ 10.000 blij…..
- OM eist zware straffen in drugssmokkelzaak die begon met ve…..