De kantonrechter heeft Chevaro T. vrijgesproken van gekwalificeerde diefstal, nadat de officier van justitie om vrijspraak had verzocht. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) was het bewijs tegen de verdachte onvoldoende om tot een veroordeling te komen.
De zaak betrof een beroving waarbij het slachtoffer, K.S., na een auto-ongeluk werd bestolen. K.S. was achter het stuur in slaap gevallen en had een aanrijding veroorzaakt. Terwijl hij zich nog in zijn voertuig bevond, verzamelde zich een menigte.
Vervolgens werd een ruit van zijn auto ingeslagen en werden zijn portemonnee, gouden armband en halsketting ontvreemd. Tijdens de beroving sprak een inheemse man de woorden: “Bigi man, no span. Yo kis yu san baka nanga portemonnee” in zijn oor.
De politie stelde ter plaatse camerabeelden veilig, waarop drie geparkeerde voertuigen en de aanrijding te zien waren. Ook was te zien hoe een man in een lange jas naar de auto van K.S. liep, de ruiten insloeg en zich bij de bestuurder bevond. Chevaro T. werd later geïdentificeerd als de man met de witte jas, maar ontkende enige betrokkenheid bij de beroving.
Omdat K.S. de daders niet kon identificeren en de camerabeelden geen duidelijk bewijs leverden over de rol van Chevaro T. en anderen, achtte de rechter een veroordeling niet gerechtvaardigd. Chevaro T. verklaarde bovendien dat hij K.S. juist wilde beschermen, omdat deze een oudere man is.
De magistraat ging mee in het verzoek van het OM en sprak de verdachte vrij. Chevaro T. is inmiddels in vrijheid gesteld.
- Bewoners Para voelen zich in de steek gelaten..
- ABOP uitgegroeid tot nationale partij..
- Surinaamse groente-export naar EU gestaakt:..
- Politieke beloftes: Meer dan mooie woorden nodig..
- Bewolkte lucht met af en toe regenbuien..
- Delegaties Dalian en partneronderneming bezoeken president …..
- Hoog bezoek: Rubio redt gezicht Santokhi nog een beetje..
- Hooggerechtshof Brazilië: Bolsonaro moet terechtstaan voor …..
- Open brief van de Federatie van Para Plantages..
- Haydy Helga Verwey (61) Amsterdam 22-3-2025..
- Beroving bij Ochama; slachtoffers gekneveld..
- ACT benadert AWJ voor trainingen binnenlandbewoners..
- Seniorenburger vindt tas terug in Cultuurtuin na beroving..
- Grassalco werknemers Maripaston angstig na schoten..
- Column: Gold Cup ticket! √..
- Ongezonde situatie SBB sleept zich voort..
- Politie krijgt nieuw uniform..
- SBB-directeur Ravenberg eist ontslag bestuurslid Krishnadat…..
- Nurmohamed: “Bij verkeerde regering zou de brug driemaal zo…..
- Hof van Justitie introduceert digitale apostille per 24 maa…..
- Fair play verkiezingscampagne dringende noodzaak..