Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in de strafzaak tegen de verdachte G.K een gevangenisstraf van 14 jaar geëist voor diefstal met geweld, verkrachting en brandstichting. De officier van justitie stelde tijdens zijn requisitoir dat de verdachte zich schuldig heeft gemaakt aan een reeks buitengewoon ernstige feiten, waarbij het slachtoffer zwaar lichamelijk en psychisch letsel heeft opgelopen.
De verdachte pleegde op 14 juni 2024 een gewelddadige overval op de woonruimte van zijn werkgever. Hij verwondde een 58-jarige vrouw met een mes, bond haar handen en voeten vast met tape, plakte haar mond dicht, verkrachtte haar en stichtte vervolgens brand in de slaapkamer terwijl zij nog vastgebonden lag. De vrouw kon zich uiteindelijk losmaken en aan de rook en vlammen ontsnappen.
Volgens de officier van justitie handelde de verdachte doelbewust en met uiterste gewelddadigheid:“De verdachte heeft het slachtoffer niet alleen overvallen en verkracht, maar haar ook moedwillig in levensgevaar gebracht door brand te stichten terwijl zij nog vastgebonden in de kamer lag. Dat zij, ondanks de rook en vlammen, ternauwernood aan de dood wist te ontsnappen, doet niets af aan de ernst van dit misdrijf.”
De eis werd onderbouwd met een groot aantal bewijsmiddelen, waaronder:
verklaringen van het slachtoffer en getuigen,
camerabeelden waarop de verdachte zichtbaar is,
sporenonderzoek, waaronder brandonderzoek en inbeslaggenomen kleding,
forensisch DNA-onderzoek dat de verkrachting bevestigde,
en de volledige bekentenis van de verdachte.
Daarnaast verzocht het OM om verbeurdverklaring van de kledingstukken en het mes. De officier rekende de verdachte zwaar aan dat hij handelde uit boosheid over zijn loon en het slachtoffer op brute wijze aan haar lot overliet.
- Komproe veroordeeld tot veertien jaar voor beroving, verkra…..
- Rechter volgt eis OM: 14 jaar celstraf voor geweldsexplosie…..
- DNA wil begroting 2025 binnen twee weken afronden..
- Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD 285 miljoen…..
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..
- Korpschef Isaacs uit functie gezet..
- Minister Misiekaba: AZP kampt met schuld van ruim SRD 285 m…..
- Korpschef Bryan Isaacs ontheven uit functie..
- Ramdin in opspraak: Luxe, vriendjespolitiek en stilzwijgen …..
- TotalEnergies overweegt hogere olieproductie voor GranMorgu..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..