PARAMARIBO — Aan de twee verdachten, die zijn aangehouden in verband met de beroving vrijdag in de Sunparklaan, is een contactbeperking opgelegd. Dat betekent onder meer dat het tweetal gedurende enige dagen geen contact mag hebben met zijn raadsman. Het Openbaar Ministerie (OM), dat dat dinsdag in een persbericht bekendmaakt, laat weten dat het duo dezelfde dag is voorgeleid bij de officier van justitie.
Eerder had het Korps Politie Suriname aangegeven dat S.K., een brigadier van politie, die lid is van het Justitieel Interventieteam (JIT), was aangehouden. Het OM schrijft dat het JIT in eerste instantie de politieambtenaar in beeld bracht. Het verdere onderzoek heeft geleid tot de aanhouding van de tweede verdachte. Het JIT valt rechtstreeks onder én rapporteert aan de procureur-generaal.
“Uit de voorlopige onderzoeksresultaten is het vermoeden ontstaan dat deze beroving drugsgerelateerd is”
In het kader van dit onderzoek zijn huiszoekingen verricht, waarbij voorwerpen die als bewijs kunnen dienen, waaronder voertuigen, in beslag zijn genomen. “Uit de voorlopige onderzoeksresultaten is het vermoeden ontstaan dat er in deze zaak geen sprake was van het wegnemen van goud, maar dat deze beroving drugsgerelateerd is”, tekent het OM op.
De stand van het strafrechtelijke onderzoek vereist volgens het OM op dit moment enige terughoudendheid bij de informatieverstrekking. “Maar de samenleving mag ervan verzekerd zijn dat het Openbaar Ministerie het onderzoek in deze zaak uitputtend zal voortzetten en de strijd tegen (grensoverschrijdende) georganiseerde criminaliteit, zonder aanzien des persoons zal voeren.”
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstv…..
- BIBIS: publicatie missive inzake grensdeskundige ‘a-nationa…..
- Bibis reageert op uitgelekte missive: ‘Aantrekken expert no…..
- Visserscollectief: regeringen blijven beloven, maar nog ste…..
- India’s Digital Public Infrastructure voorbeeld voor Surina…..
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies…..
- Verdachte beroving warung ontkent betrokkenheid..
- Minister Nurmohamed presenteert infrastructuurambities op f…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president..
- Sheila Kort gepromoveerd; deed onderzoek naar gevolgen kwik…..
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Wisselkoersen blijven stijgen..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..
- Britse man is enige passagier die vliegtuigcrash in India o…..