PARAMARIBO — Op basis van getuigenverklaringen, processen-verbaal en het consistente relaas van het slachtoffer, acht het Openbaar Ministerie verkrachting wettig en overtuigend bewezen. De officier van justitie heeft woensdag het requisitoir gehouden en een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van vier jaar geëist tegen de verdachte.
In juni 2024 zou een jonge vrouw, lid van een andere kerk, C.L. hebben benaderd voor geestelijke bijstand. Volgens haar verklaring werd zij tijdens een gebedssessie in haar woning seksueel misbruikt. Ze benadrukte dat zij uitsluitend om gebed had gevraagd voor oplossing van haar medische en financiële problemen, en dat zij nimmer seks wenste of daartoe heeft ingestemd.ADVERTISEMENT
“Hoewel C.L. erkent dat er seksueel contact heeft plaatsgevonden, stelt hij dat dit met wederzijdse instemming gebeurde”
De Officier van Justitie stelde dat de verdachte, in zijn hoedanigheid als geestelijk leider, misbruik heeft gemaakt van zijn positie en het vertrouwen dat het slachtoffer daardoor in hem stelde. Door religieuze symboliek, zalvingsolie en Bijbelteksten toe te passen in een privésituatie, zou C.L. een sfeer hebben gecreëerd waarin het slachtoffer zich fysiek en mentaal onvoldoende in staat voelde om verzet te bieden.ADVERTISEMENT
Hoewel C.L. erkent dat er seksueel contact heeft plaatsgevonden, stelt hij dat dit met wederzijdse instemming gebeurde. Op 11 juni zullen de advocaten van C.L hun pleidooi houden.
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..