De voorzitter van de Progressieve Arbeiders- en Landbouwersunie (PALU), Jim Hok, benadrukte donderdagavond tijdens de presentatie: ‘Onze olie, onze toekomst – the time to act is now’ in het Lalla Rookhgebouw, dat dit geen partijpolitiek onderwerp is, maar een nationale kwestie, die de potentie heeft om het land te maken of breken.
Volgens Hok is het belangrijk, dat de discussie over olie niet wordt vertroebeld door persoonlijke of politieke belangen. “Dit is een nationale zaak. Het gaat niet om wie welk ministerie krijgt, maar om hoe wij als samenleving omgaan met deze unieke kans”, aldus Hok.
De oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen. Als voorbeeld werd genoemd dat landen vaak verwikkeld geraken in intern geruzie, en dat ze niet zien welke middelen ze vooruit kunnen helpen. Suriname mag die fout niet maken. Om optimaal te profiteren van de olie-inkomsten, moet het land investeren in deskundig en eerlijk bestuur, sterke instituten en duidelijke nationale doelen.
Daarnaast werd gewaarschuwd voor de zogenoemde ‘olieziekte’ — het risico dat plotselinge rijkdom leidt tot corruptie, ongelijkheid en zelfs gewapende conflicten. “Kijk naar sommige Afrikaanse landen waar afscheidingsbewegingen ontstaan zodra olie gevonden wordt. Dat is geen toeval, maar het gevolg van slecht bestuur en een ongelijke verdeling”, aldus Hok.
Hij uitte ook kritiek op de huidige politieke situatie in Suriname. Hoewel er wel gesproken wordt over het oprichten van een ministerie van Olie en Gas, ontbreekt het aan een diepgaande visie en concrete plannen. “Wij hadden al in 2020 een paragraaf over olie in ons verkiezingsprogramma. Maar andere partijen praten daar nauwelijks over.”
The post ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’ ..
- Waterpeil in Afobaka stuwmeer stijgt licht na recente regen…..
- Victorie verslaat Sudhar, Olaria wint 6 op een rij..
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering..
- OBBS legt schoolvervoer stil per 7 mei wegens uitblijven be…..
- Minder Franse bezoekers..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd..
- Studententoelage verhoogd naar SRD 1000 per maand..
- Particuliere huisartsen versterkt in eerstelijnszorg..
- 51-jarige fietser laat leven na aanrijding..
- 51-jarige fietser overlijdt dag na te zijn geschept door au…..
- Mangre pareert kritiek op benoeming bij Havenbeheer: “Ik he…..
- Suriname gastheer 45e Lions District Convention..
- 38 gecontroleerde voertuigen te De Nieuwe Grond hadden met …..
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek..
- NPS reageert op beschuldigingen over onder andere zeegrens..
- Promotieonderzoek legt verband tussen mishandeling en ontwi…..
- Opnieuw chaos bij Esther Stichting: bewoners aan hun lot ov…..
- President Santokhi opent 45e Lions District Convention in S…..
- Artiesten moeten first time voters aanmoedigen te gaan stem…..
- Black voert vrouw van collega onder valse voorwendsels weg..
- Burgers kleden zich ten onrechte als militair – OPTSU eist …..