INGEZONDEN
Suriname staat op een historisch kruispunt. De olie-inkomsten die in het vooruitzicht liggen, bieden ons land een unieke kans om eindelijk duurzame ontwikkeling te realiseren. Maar zonder een solide en toekomstgerichte aanpak dreigt deze kans verloren te gaan; net als zovele andere in het verleden.ADVERTISEMENT
Daarom pleit ik voor het opzetten van een onschendbaar fonds; een fonds dat wettelijk is verankerd en afgeschermd van politieke willekeur. Landen zoals Noorwegen en Koeweit zijn hierin succesvolle voorbeelden. Zij hebben zogeheten Sovereign Wealth Funds opgezet om de opbrengsten uit hun olie- en gassector te beschermen. Deze middelen mogen niet zomaar worden aangewend voor dagelijkse uitgaven, maar worden gericht geïnvesteerd ten behoeve van de economie en – vooral – de generaties die na ons komen.
“Er moeten stevige waarborgen komen om te voorkomen dat het fonds wordt leeggetrokken door corrupte politici of gebruikt wordt voor populistisch beleid zonder structureel effect”
Ook Suriname verdient zo’n toekomstgericht mechanisme. Vanuit zo’n fonds kunnen investeringen worden gedaan in onder meer toerisme, sportontwikkeling, jeugdbeleid en kwalitatief onderwijs. Daarnaast kan er strategisch worden geïnvesteerd in stabiele buitenlandse economieën, zodat het fonds op lange termijn blijft groeien.
Echter, het belangrijkste doel van dit fonds is het veiligstellen van de olie-inkomsten voor toekomstige generaties. Sinds onze onafhankelijkheid hebben vele generaties economische tegenslagen gekend. Laten we er nu voor zorgen dat onze kinderen en kleinkinderen niet opnieuw die prijs hoeven te betalen.
Dit vereist politieke moed én strakke wetgeving. Er moeten stevige waarborgen komen om te voorkomen dat het fonds wordt leeggetrokken door corrupte politici of gebruikt wordt voor populistisch beleid zonder structureel effect. De president mag geen directe toegang krijgen tot dit geld zonder goedkeuring van De Nationale Assemblee (DNA) en andere toezichthoudende organen.
Transparantie is hierbij cruciaal: de samenleving heeft het recht te weten hoe dit nationale vermogen wordt beheerd. Daarom moeten er strikte rapportageverplichtingen komen. Dit is onze laatste kans op structurele vooruitgang. Laten we dit moment grijpen. Elke politicus die werkelijk om Suriname geeft, zou dit initiatief moeten steunen.
Winston Adaba (Jongerenvoorzitter BEP/DNA-kandidaat nummer 51)
De redactie van de Ware Tijd stelt lezers in de gelegenheid stukken in te zenden ter publicatie. In principe worden alle ingezonden artikelen opgenomen, tenzij de inhoud schadelijk, kwetsend of beledigend is voor derden. Stukken die worden geplaatst komen niet noodzakelijkerwijs overeen met de mening van de Ware Tijd. De redactie behoudt zich het recht voor om stukken niet te plaatsen, of in te korten of te redigeren zonder dat die uit hun context worden gehaald.
- Wereldwijd consumenten dupe van nieuwe importheffingen Trum…..
- VHP condoleert familie met overlijden DNA-lid Belfort..
- Gewapende overval op ondernemer: US$ 200.600 en juwelen bui…..
- Gemaskerde overvallers knevelen tiener in woning..
- 47-jarige bezwangert vijftienjarige stiefdochter..
- Alleenstaande man dakloos door woningbrand..
- Man loopt schotverwondingen op bij gewapende overval..
- President Santokhi betuigt medeleven na overlijden Edward B…..
- Kapalani distantieert zich van ruzies en negativiteit: “Ik …..
- Stichting Prasoro luidt noodklok: bijna 1 miljoen SRD tegoe…..
- Striktere migratiecontrole:..
- Gewapende bende berooft winkelier van tonnen US-dollars..
- 15-jarige tiener vermoedelijk in verwachting na seksueel mi…..
- Onze Zaken en Hun Zaken..
- NDP ‘diep’ getroffen door heengaan Belfort..
- NDP diep getroffen door dood Belfort..
- Edward Belfort op 59-jarige leeftijd overleden..
- DNA-lid Edward Belfort overleden..
- VSB hekelt aanhoudende non-transparantie bij overheidsuitga…..
- Assembleelid Edward Belfort overleden..
- Assembleelid tevens NDP-kandidaat Belfort overleden..