Het grootschalige olie- en gasproject dat in Suriname zal worden uitgerold, zal naar verwachting ongeveer 6000 banen opleveren. Dat zegt Benny Kegels, vicepresident Corporate Affairs van TotalEnergies EP Suriname B.V., in gesprek met Suriname suriname. Van dit aantal zullen ongeveer 500 personen rechtstreeks door TotalEnergies worden aangetrokken.
Daarnaast zullen tussen de 1000 en 2000 mensen werkzaam zijn in functies die direct verband houden met de olie- en gassector. De overige werkgelegenheid betreft indirecte banen, zoals in de hotellerie, autoverhuur, catering en andere ondersteunende sectoren.
Volgens Kegels zal een aanzienlijk deel van deze arbeidskrachten uit het buitenland komen. Zij zullen tijdelijk in Suriname verblijven voor werkzaamheden binnen of gerelateerd aan het olieproject.
Lokale bedrijven in beeldTotalEnergies werkt nauw samen met Staatsolie N.V. Suriname om lokale leveranciers in kaart te brengen. Na de identificatie van deze bedrijven zullen aanbestedingen (tenders) worden uitgeschreven waarop zij kunnen inschrijven. Een deel van de logistieke ondersteuning voor boorcampagnes, waaronder transport en bevoorrading, zal uitgevoerd worden met Surinaamse supportvessels.
Hoewel bepaalde gespecialiseerde chemicaliën internationaal moeten worden ingekocht, benadrukt Kegels dat lokale betrokkenheid de voorkeur geniet. Surinaamse bedrijven zullen waar mogelijk voorrang krijgen bij het toewijzen van opdrachten, mits zij voldoen aan de vereiste kwaliteitseisen, veiligheidsnormen en concurrerende prijsstellingen.
Waardering voor Surinaamse inzetKegels sprak zijn waardering uit voor de manier waarop de samenleving zich opstelt tegenover de groeiende olie- en gasindustrie. “De mensen luisteren goed naar wat er speelt en reageren bewust en betrokken op de noden die er zijn,” aldus Kegels.
Hij noemt de interesse en inzet van de bevolking bewonderenswaardig in deze fase van economische transformatie.
- Protestbrief VHP-fractie aan voorzitter Nationale Assemblee..
- Ketikoti-viering in Amsterdam..
- BEKENDMAKING..
- Kandidaatstelling voor verkiezing president en vicepresiden…..
- VHP dient protest in tegen onregelmatigheden bij verkiezing…..
- Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coaliti…..
- VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje..
- Levenloos lichaam aangetroffen langs de weg..
- Lijk aangespoeld langs de kust van de Suriname rivier; nabe…..
- VHP schrijft protestbrief aan Adhin inzake schending van he…..
- VHP dient protestbrief in over voorzittersverkiezing DNA..
- Mr. Ine Ivy Siew-Lan Tsai-Meu-Chong..
- Parlementaire zittingsperiode 2025-2030 officieel gestart..
- Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donde…..
- Vijftigplusser steelt spullen familielid..
- Die ene persoon..
- Gewapende beroving bij Carolinakreek: sieraden en geld buit…..
- Suriname als eerste Amazone-land malariavrij verklaard door…..
- Snelle groei door vrouwen geleide bedrijven binnen SURGE Pr…..
- Brunswijk in politiek dilemma: Tussen ambitie, realiteit en…..
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO..