Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft middels een brief aan het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) dringend gevraagd om in te grijpen in het district Wanica, waar de werkzaamheden op de stembureaus ernstig stagneren. De voorzitter van het OKB, Samseerali Sheikh-Alibaks, noemt de situatie zorgwekkend en frustrerend.
In een gesprek met Suriname suriname zegt Sheikh-Alibaks dat hij recent overleg heeft gehad met de coördinatoren van de hoofdstembureaus in Wanica, met als doel om de vaart erin te krijgen. “Wij vinden dat zaken heel erg schroef verlopen bij Wanica. Onze toezichthouders zijn steeds op tijd aanwezig, maar de activiteiten kunnen niet starten omdat leden van het stembureau of van het hoofdstembureau afwezig zijn,” aldus de voorzitter.
Het OKB heeft daarom formeel aan Biza verzocht om maatregelen te treffen zodat het werk alsnog vlot kan worden afgerond. “Indien leden niet langer inzetbaar zijn, moeten zij vervangen worden. Het werk moet simpelweg af,” stelt Sheikh-Alibaks.
Hij benadrukt dat het Centraal Hoofdstembureau (CHS) ook niet verder kan, zolang de resultaten uit Wanica uitblijven. “Het is inmiddels een week na de verkiezingen en het CHS wacht nog steeds op de cijfers. Zonder die gegevens kan er geen vaststelling plaatsvinden.”
De focus van het OKB ligt momenteel vooral op de hoofdstembureaus. Toezichthouders zijn nog steeds actief in de districten, in afwachting van afronding van de werkzaamheden. “We voeren gesprekken met de hoofdstembureaus om het proces te versnellen,” meldt Sheikh-Alibaks.
Vermiste stembiljetten zijn blanco exemplarenOndertussen is ook duidelijk geworden dat er bij stembureau 333 in Wanica sprake is van een tekort aan stembiljetten. Het betreft hierbij uitsluitend blanco stembiljetten en niet biljetten waarop al was gestemd. Dat bevestigt Sheikh-Alibaks aan Suriname suriname.
Volgens hem is het mogelijk dat de voorzitter van het stembureau heeft nagelaten de biljetten vooraf te tellen vanwege een late aankomst. “Er kan heel moeilijk worden verklaard wat er precies is gebeurd. Daarom hebben we de zaak overgedragen aan de politie. Het onderzoek zal zeker nog een week duren,” aldus de OKB-voorzitter.
De politie heeft inmiddels vastgesteld dat het gaat om 225 blanco stembiljetten op zowel DNA- als DR-niveau. “De biljetten waarop daadwerkelijk is gestemd, zijn wél volledig aanwezig. Maar we willen absoluut zekerheid hebben en wachten het politieonderzoek af,” zegt Sheikh-Alibaks. “Laat de politie haar werk in rust en vrijheid doen.”
Het OKB benadrukt dat transparantie en zorgvuldigheid cruciaal zijn in deze fase, om het vertrouwen in het verkiezingsproces te behouden.
- VLS: Onze kracht ligt in eenheid, niet in afkomst..
- CHS werkt aan verwerking van processen-verbaal, officiële z…..
- Henry Does: ‘NPS-voorzitter Rusland mist loyaliteit aan his…..
- Instituten leren omgaan met moderne technologie om bomen in…..
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Santokhi: ‘Gunstig als monumentale overheidspanden in hande…..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..
- Rovers binden nachtwaker vast bij mislukte inbraak Melkcent…..
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspec…..
- Curtis Hofwijks geeft nieuwe samenwerking voordeel van de t…..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Hernhutterstraat i.v.m. Asfalt Hers…..
- DA’91-voorzitter Del Castilho: “Groei in stemmen is hoopgev…..
- Het Gemenebest: een wereldwijd netwerk van 56 landen vereni…..
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..