Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) is met de beëdiging van twee nieuwe leden en een plaatsvervangend lid aanzienlijk versterkt. Kamlesh Ganesh en Ilahi Rafiq Naushad Sohorad-Ali zijn beëdigd tot leden, en Ravin Jiawan tot plaatsvervangend lid van het Onafhankelijk Kiesbureau. De beëdigingsceremonie vond plaats op maandag 17 maart in het Presidentieel Paleis. Hierbij waren onder meer aanwezig; leden van de Raad van Ministers en de directeuren Nasier Eskak van het mini-sterie van Binnenlandse Zaken en Adjaykoemar Moensi van het Kabinet van de President.
De beëdiging was noodzakelijk door het uittreden van de leden Gloria de Mees en Sharma Lakhisaran, en plaatsvervangend lid Qi Chun Nancy Zhang uit het Onafhankelijk Kiesbureau. Hierdoor moesten de opengevallen plekken tijdig ingevuld worden.
Tijdens de ceremonie benadrukte president Santokhi het belang van het OKB als een onafhankelijke en onpartijdige instelling die een cruciale rol speelt in het verkiezingsproces in Suriname. Het OKB heeft sinds oktober 2023, ook de taak om kiezerslijsten goed te keuren. De president riep de nieuwe leden op, hun verantwoordelijkheid met integriteit uit te voeren en om hun bijdrage te leveren in het behouden van het imago van Suriname als land met eerlijke en transparante verkiezingen. Het staatshoofd stond stil bij de urgentie om in verband met de aanstaande verkiezingen, de werkzaamheden onverwijld voort te zetten. “Er is weinig leertijd voor jullie”, beklemtoonde hij. Tegelijkertijd gaf hij aan dat er nog ruimte is om samen met de overige leden een team te vormen en via gerichte trai-ning, de benodigde expertise verder te ontwikkelen.
“Wij hebben de overtuiging dat het OKB met dit versterkte team nog effectiever zal functioneren. Wij kijken uit naar de vruchten van uw werkzaamheden’’, aldus de president.
The post OKB versterkt met nieuwe leden ..
- Ramautar-Akkal: “Geen sprake van oneigenlijk gebruik van gr…..
- Winkelier beroofd; voertuig later teruggevonden..
- Roué Verveer lanceert Chelle in Nederland..
- Santokhi opnieuw lijsttrekker VHP..
- VHP congres geeft goedkeuring aan kandidaten VHP..
- Bronto Somohardjo tijdens eerste nationale Iftar: “Onze toe…..
- Verdachte beweert door eigenaar appartementencomplex te zij…..
- Condor en Livo volleybalkampioenen in Guyana..
- Somohardjo blij met eenheidsgedachte onder de moslims..
- Cuba begint met herstellen stroomvoorziening..
- MrZonneman vraagt meer aandacht voor kunst en cultuur bij v…..
- POLITIESURVEILLANCE HEEFT WEINIG EFFECT..
- Kwaliteit CHINESE producten BRON VAN KRITIEK..
- First Nations First..
- Kasekodrummer Glenn ‘Tete’ Dendoe brengt song uit om eenhei…..
- PVV verslikt zich in Flora..
- Presidentiële werkgroepen voor Rahemal en Winti Wai..
- Arbeidsadviescollege versterkt sociale dialoog met ILO-onde…..
- Minister Sewdien: “LVV staat klaar om getroffen boeren te o…..
- VERGETEN ROL VAN OUDERS BIJ OPVOEDING VAN HUN KINDEREN..
- Bewolkte zondag met wat opklaringen..