Als alles volgens planning verloopt, zal het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) de uitslag van de algemene verkiezingen binnen een week bindend verklaren. Dit bevestigt onderminister van Binnenlandse Zaken (Biza), Maurits Hassankhan, in gesprek met Suriname suriname.
Het OKB is momenteel nog bezig met de controle van de verkiezingsdocumenten. Pas na deze grondige controle en eventuele behandeling van bezwaren, kan het bureau overgaan tot het officieel bindend verklaren van de uitslag. “De stembiljetten in de stemkisten worden nog steeds onder streng toezicht van het OKB en de politie bewaakt in de Anthony Nesty Sporthal, conform de wettelijke bepalingen,” zegt Hassankhan.
Mogelijkheid tot hertellingDe onderminister benadrukt dat de beveiliging van de stemkisten essentieel blijft zolang het proces niet volledig is afgerond. Mocht het OKB tijdens de controle ernstige onregelmatigheden constateren, dan kan er nog worden overgegaan tot een hertelling. “De documenten worden momenteel nog bewaard en bewaakt door de respectieve hoofdstembureaus. Pas nadat het OKB de uitslag officieel heeft bekrachtigd, worden de stukken overgebracht naar een bunker, waar ze vervolgens onder toezicht worden vernietigd,” aldus Hassankhan.
CHS rondt telling afHet Centraal Hoofdstembureau (CHS) heeft vorige week de officiële uitslag van de verkiezingen bekendgemaakt. Dit gebeurde tijdens een openbare zitting in het KKF-gebouw. Tijdens deze bijeenkomst werden eerst de resultaten van de districts- en ressortsraden gepresenteerd, waarna de definitieve uitslag van De Nationale Assemblee (DNA) werd vastgesteld.
Nu ligt de bal bij het OKB. Na afronding van alle controles en mogelijke bezwaarprocedures, zal het bureau een besluit nemen over het bindend verklaren van de verkiezingsuitslag, legt de onderminister uit.
Vernietiging na bekrachtigingNa het bindend verklaren van de uitslag, zullen alle overige verkiezingsdocumenten – waaronder stembiljetten en oproepingskaarten – onder toezicht van het OKB worden getransporteerd naar het district Para, waar zij vernietigd zullen worden.
- Gum Air: ‘Onze veiligheidsstandaarden blijven onaangetast…..
- Twee machines..
- Zware aanrijding op Krakaweg eist vermoedelijk leven van br…..
- CHS houdt dinsdag openbare zitting om verkiezingsuitslag va…..
- Hoofdstembureau Paramaribo houdt vanavond zitting; niks aan…..
- VHP vraagt OKB verkiezingsuitslag niet bindend te verklaren..
- VHP wil uitslag verkiezingen niet bindend verklaren; eist e…..
- Regionale delegatie woont UNOC bij voor gezamenlijke aanpak…..
- Correctie..
- Natio overleeft..
- Suriname krijgt mogelijk voor het eerst een vrouwelijke pre…..
- Politiebericht over dodelijke aanrijding Krakkaweg..
- Dodelijke botsing op Krakkaweg nabij Zanderij..
- Veemagnaat in Brazilië boegbeeld in strijd tegen ontbossin…..
- In memoriam — Papa Touwtjie: De Godfather van Reggae-Danceh…..
- Verdachten dodelijke beroving Faiselweg voor rechter: requi…..
- EZ ondersteunt ondernemingen middels SURGE-implementatie wo…..
- 6 partijen: een lust of een last?..
- Woningbrand aan de Sewnarainweg..
- Suriname laat miljoenen liggen door gebrek aan auteursrecht…..
- OM eist celstraffen voor gewelddadige straatberovingen op l…..