Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) slaat alarm over de toenemende stroom van desinformatie en digitale aanvallen in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei 2025. In een officiële verklaring uit het orgaan zijn “ernstige bezorgdheid” over de manier waarop politieke campagnes, vooral via sociale media, worden gevoerd.
ADVERTENTIE
Volgens OKB-voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks staat het verkiezingsproces onder toenemende druk van buitenlandse beïnvloeding en digitale manipulatie. “Campagnes zouden moeten gaan over thema’s als werkgelegenheid, onderwijs, veiligheid en gezondheidszorg. Niet over het zwartmaken van tegenstanders of het verspreiden van misleidende informatie,” stelt hij.
Het OKB merkt op dat kiezers steeds vaker via sociale mediaplatformen worden geconfronteerd met misleidende berichten die gericht zijn op verwarring en het ondermijnen van vertrouwen in het democratisch proces. Vooral vrouwelijke politici blijken het doelwit te zijn van seksistische aanvallen en lastercampagnes. “De integriteit van onze verkiezingen komt in het gedrang wanneer het publieke debat vervuild raakt met halve waarheden en persoonlijke aanvallen,” benadrukt Sheikh-Alibaks.
Het Kiesbureau roept politieke actoren op tot terughoudendheid en herinnert hen aan de ethische normen die horen bij een gezonde democratische samenleving. “Onze democratie verdient een waardige verkiezingsstrijd — inhoud boven beschimping,” aldus de voorzitter.
Het OKB benadrukt dat het de ontwikkelingen nauwgezet zal blijven volgen en waar nodig maatregelen zal treffen om de eerlijkheid en transparantie van het verkiezingsproces te waarborgen.
- Wat beoogt BIBIS met Nationaal Migratiebeleidsplan?..
- SURGE-programma succesvol afgesloten: 41 bedrijven ondertek…..
- Staatsolie draagt opnieuw ruim US$ 300 miljoen af aan staat…..
- AWJ wapent zich tegen kinderarbeid en seksueel molest..
- Particuliere huisartsen versterken eerstelijnszorg met HEAR…..
- OM: Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging Stuwmeerg…..
- Mangre reageert op kritiek over benoeming: ‘ik ben een hoge…..
- Oorlog: India voert raketaanvallen uit op doelen in Pakista…..
- NDP arki bun: als Ashwin Adhin morgen verhuist naar de VHP,…..
- Suriname veroordeelt dodelijke aanslag op groep toeristen i…..
- Laura Gil eerste vrouwelijke OAS-adjunct-secretaris-generaa…..
- Oproepingskaarten kopen heeft geen zin, stelt Eskak..
- Abop vs Pertjajah Luhur: Schijnhuwelijken lopen nooit goed …..
- Jogi: Staatsolie zou verharding van de weg als cadeau moete…..
- Nieuw biometrisch paspoort tien jaar geldig..
- VSB slaat alarm: ‘Daling Franse toeristen nadelig voor loka…..
- Mac Andrew stelt commissies in tegen kinderarbeid en seksue…..
- Oppositie eist vergadering dringende issues: Regering ontwi…..
- Baitali-directeur oneens met uitspraken president..
- Rinia Heloise Ursula Joval..
- Hucretia Fernanda Aalse – Ho A Hing..