Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) slaat alarm over de toenemende stroom van desinformatie en digitale aanvallen in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei 2025. In een officiële verklaring uit het orgaan zijn “ernstige bezorgdheid” over de manier waarop politieke campagnes, vooral via sociale media, worden gevoerd.
ADVERTENTIE
Volgens OKB-voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks staat het verkiezingsproces onder toenemende druk van buitenlandse beïnvloeding en digitale manipulatie. “Campagnes zouden moeten gaan over thema’s als werkgelegenheid, onderwijs, veiligheid en gezondheidszorg. Niet over het zwartmaken van tegenstanders of het verspreiden van misleidende informatie,” stelt hij.
Het OKB merkt op dat kiezers steeds vaker via sociale mediaplatformen worden geconfronteerd met misleidende berichten die gericht zijn op verwarring en het ondermijnen van vertrouwen in het democratisch proces. Vooral vrouwelijke politici blijken het doelwit te zijn van seksistische aanvallen en lastercampagnes. “De integriteit van onze verkiezingen komt in het gedrang wanneer het publieke debat vervuild raakt met halve waarheden en persoonlijke aanvallen,” benadrukt Sheikh-Alibaks.
Het Kiesbureau roept politieke actoren op tot terughoudendheid en herinnert hen aan de ethische normen die horen bij een gezonde democratische samenleving. “Onze democratie verdient een waardige verkiezingsstrijd — inhoud boven beschimping,” aldus de voorzitter.
Het OKB benadrukt dat het de ontwikkelingen nauwgezet zal blijven volgen en waar nodig maatregelen zal treffen om de eerlijkheid en transparantie van het verkiezingsproces te waarborgen.
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht..
- Suriname zet in op export biologisch geteelde ananas: ‘We z…..
- Verdachte milieuverontreiniging Stuwmeergebied voorlopig op…..
- Oud-president Wijdenbosch wordt zaterdag begraven..
- Kort geding over CHof-uitspraak auteursrechten ingetrokken..
- Bewoner en kleinkinderen ontsnappen aan woningbrand..
- Kelvin Koniki wordt morgen toegelaten tot De Nationale Asse…..
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..