Naar aanleiding van berichtgeving op Starnieuws van 26 mei 2025, waarin kandidaat Ronald Pansa scherpe kritiek uitte op het verloop van de verkiezingen bij stembureau 614 in Balingsoela (district Brokopondo), heeft het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) een nadere toelichting gegeven.
In een officiële verklaring erkent het OKB dat het stem- en telproces op het betreffende bureau met aanzienlijke vertraging verliep. De oorzaak hiervan lag volgens het OKB in een gebrek aan ervaring en deskundigheid van het stembureaupersoneel, wat leidde tot logistieke en procedurele problemen. Hierdoor kon het proces-verbaal pas rond 08.00 uur op 26 mei formeel worden opgemaakt.
Het OKB onderstreept dat, ondanks de ontstane verwarring, er geen aanwijzingen zijn van opzettelijke manipulatie of fraude. “De telling is meerdere keren gecontroleerd en waar nodig gecorrigeerd, onder toezicht van onze vertegenwoordiger ter plaatse,” aldus de verklaring. Om transparantie te waarborgen werden voorlopige resultaten tijdelijk zichtbaar gemaakt, in afwachting van de formele afronding.Het Kiesbureau zegt de zorgen van kandidaat Pansa serieus te nemen. “De omstandigheden waren verre van ideaal en frustraties zijn begrijpelijk. Tegelijkertijd is er zorgvuldig gewerkt aan een betrouwbare en verifieerbare uitkomst.”
Het OKB geeft aan dat het incident grondig geëvalueerd zal worden en dat er aanbevelingen zullen volgen ter verbetering van de organisatie en training van stembureaupersoneel. “Transparantie, integriteit en betrouwbaarheid blijven onze leidraad,” stelt het bureau. Daarbij wordt een oproep gedaan aan alle betrokkenen om constructief bij te dragen aan het verdere verloop van het verkiezingsproces.
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht..
- Suriname zet in op export biologisch geteelde ananas: ‘We z…..
- Verdachte milieuverontreiniging Stuwmeergebied voorlopig op…..
- Oud-president Wijdenbosch wordt zaterdag begraven..