Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) benadruk, in het kader van zowel zijn wettelijke toezichtsverantwoordelijkheid als ter bescherming van de democratische rechtsorde te benadrukken, dat enkele waargenomen gevallen het integriteitsbeginsel van het lopende verkiezingsproces ernstig bedreigt, en de rechtsgeldigheid van de verkiezingen van 25 mei in gevaar brengt.
Het OKB wenst te benadrukken dat het zich op het standpunt stelt dat het politieke optreden van verkiezingsfunctionarissen niet toelaatbaar is.
Functionarissen die deel uitmaken van verkiezingsorganen dienen zich te allen tijde neutraal en onafhankelijk opstellen en zich niet lenen voor enige vorm van inmenging of vereenzelviging met welke politieke organisatie of kandidaat ook, aldus het OKB in een zaterdag 12 april uitgebracht persbericht.
“Iedere vorm van inmenging of vereenzelviging brengt de integriteit van de verkiezingen in gevaar. “
In het geval van de ondervoorzitter van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), mevrouw Wendy Jap-A-Joe, stelt het OKB dat de door haar gepleegde handelingen de objectieve instelling en benadering bij het uitvoeren van haar werkzaamheden bij het CHS uitsluiten.
De directe aanleiding is haar actieve en zichtbare deelname aan het partijcongres van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP), die gehouden is op 23 maart 2025 in Ballroom Prince. De functionaris heeft zich niet neutraal opgesteld, ondanks de voor haar liggende recente voorbeelden van andere functionarissen die ontheven zijn. “Integendeel heeft zij openlijk en vrijelijk een politieke kleur bekend gemaakt”, stelt het OKB.
Het OKB heeft herhaaldelijk gewaarschuwd voor het risico van een belangenconflict. Ondanks deze waarschuwingen blijkt nu opnieuw dat functionarissen voorbijgaan aan de waarschuwingen van het OKB.
- Rechtszaak tegen ‘Bordo’ en medeverdachten wordt voortgezet…..
- AFP: Grootschalige misstanden in verkiezingsproces geconsta…..
- Gewapende overval op supermarkt loopt uit op schietpartij..
- Simons zal zwaar afrekenen met corruptie; wil geen samenwer…..
- Oud-inspecteur basisonderwijs: “Leerkrachten moeten eerst e…..
- Copa Libertadores: de volgende Neymar & 43-jarige spits…..
- CIC wint Golden American Advertising Award voor SUN-campagn…..
- Ans Gertie Dunker-Mardjo..
- Ans Gertie Dunker-Mardjo..
- Bevindingen AFP over tekortkomingen kandidatenlijsten..
- Bond Luchthavenbeheer stopt per 00.00 uur met vluchtafhande…..
- Sonja Lie A Lien..
- Buschauffeur overlijdt na eenzijdig verkeersongeval..
- Bronto Somohardjo hekelt ‘vitragepolitiek’ en pleit voor ee…..
- Vader en zoon aangehouden na incident met jachtgeweer..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 april 1989 en…..
- Buschauffeur laat leven bij verkeersongeval..
- Amerikaanse astronaut met Surinaamse roots op bezoek bij CB…..
- Abop-onvrede en Mahinder-gejammer..
- Commotie bij PVC en DA’91 over afwijzing kandidatenli…..
- Ori bezoekt aandachtscholen in Commewijne..