Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) benadruk, in het kader van zowel zijn wettelijke toezichtsverantwoordelijkheid als ter bescherming van de democratische rechtsorde te benadrukken, dat enkele waargenomen gevallen het integriteitsbeginsel van het lopende verkiezingsproces ernstig bedreigt, en de rechtsgeldigheid van de verkiezingen van 25 mei in gevaar brengt.
Het OKB wenst te benadrukken dat het zich op het standpunt stelt dat het politieke optreden van verkiezingsfunctionarissen niet toelaatbaar is.
Functionarissen die deel uitmaken van verkiezingsorganen dienen zich te allen tijde neutraal en onafhankelijk opstellen en zich niet lenen voor enige vorm van inmenging of vereenzelviging met welke politieke organisatie of kandidaat ook, aldus het OKB in een zaterdag 12 april uitgebracht persbericht.
“Iedere vorm van inmenging of vereenzelviging brengt de integriteit van de verkiezingen in gevaar. “
In het geval van de ondervoorzitter van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), mevrouw Wendy Jap-A-Joe, stelt het OKB dat de door haar gepleegde handelingen de objectieve instelling en benadering bij het uitvoeren van haar werkzaamheden bij het CHS uitsluiten.
De directe aanleiding is haar actieve en zichtbare deelname aan het partijcongres van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP), die gehouden is op 23 maart 2025 in Ballroom Prince. De functionaris heeft zich niet neutraal opgesteld, ondanks de voor haar liggende recente voorbeelden van andere functionarissen die ontheven zijn. “Integendeel heeft zij openlijk en vrijelijk een politieke kleur bekend gemaakt”, stelt het OKB.
Het OKB heeft herhaaldelijk gewaarschuwd voor het risico van een belangenconflict. Ondanks deze waarschuwingen blijkt nu opnieuw dat functionarissen voorbijgaan aan de waarschuwingen van het OKB.
- Urmie, Monique van der Vloot (58) Antwerpen 13-4-2025..
- Minister Ramadhin in de wolken met nieuw pand..
- Criminele bendes en witwassen van strafbare feiten..
- Brunswijk noemt personen die Wendy Jap A Joe wegwillen hypo…..
- Column: Respect voor volk of vrees voor vonnis..
- ABC-programma Suriname Kiest terug op kanaal 4.2..
- CHS-ondervoorzitter Jap-A-Joe: ‘Het is ongegronde kritiek t…..
- Ravi Bhattoe: “Simons verdient applaus als toekomstige pres…..
- GRA en Mohamed in conflict over Lamborghini in lopende rech…..
- Burgerinitiatief Suriname, VSB en VES analyseren partijprog…..
- Artsen overwegen acties door achterstallige betalingen..
- Fernandes Mendes: uitleg OKB over plaats Edward Belfort, he…..
- Distributie tweede fase Indiase voedselgift gestart..
- China dringt er bij de VS op aan om tarieven ‘volledi…..
- Intrekken projecten is damagecontrole, zegt Bronto Somohard…..
- Edgar Dikan: ‘Met eerste plek op stembiljet staan wij strat…..
- Politie De Nieuwe Grond pakt man op die onderdelen graafmac…..
- Boldewijn: ‘Onbegrijpelijk dat zulke documenten niet goed b…..
- Defensie gestart met aanleg Groenhart Park in Saramacca..
- Ex-DNA-lid Breeveld plaatst gewijzigde schadeloosstelling i…..
- Minister Kuldipsingh bezoekt innovatieve visverwerker ACFI …..