Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft in een officiële verklaring laten weten dat de naam van Edward Belfort, kandidaat van de Nationale Democratische Partij (NDP) voor De Nationale Assemblee (DNA), van de kandidatenlijst wordt verwijderd. Deze maatregel volgt uit het overlijden van de politicus en is volledig in lijn met de bepalingen van de Kiesregeling.
Volgens het OKB is artikel 137 van de Kiesregeling glashelder over de procedure die gevolgd moet worden wanneer een kandidaat overlijdt vóór de stemming. In een toelichting stelt het bureau dat de voorzitter van het Centraal Hoofdstembureau verplicht is om zowel de president als het OKB direct in te lichten over het overlijden. Op basis van deze melding wordt de naam van de overledene formeel van de kandidatenlijst geschrapt.
“De heer Belfort kan niet langer als kandidaat deelnemen aan de verkiezingen, en zijn naam moet derhalve worden verwijderd,” aldus het OKB. De Kiesregeling voorziet bovendien in een automatische opvolging: de opengevallen plaats wordt ingenomen door de eerstvolgende niet-gekozen kandidaat op de lijst van de betrokken partij.
Voor de NDP betekent dit dat de partij bevoegd is om de vacante plaats in te laten vullen door een andere partijgenoot, die vervolgens alle rechten en plichten van een kandidaat overneemt. “Deze regeling garandeert dat het verkiezingsproces ordentelijk kan doorgaan, ook onder uitzonderlijke omstandigheden. Het is een waarborg voor rechtszekerheid en integriteit,” stelt het Kiesbureau.
- Condor en Yelyco in U19-meisjes volleybalfinale..
- Laptop, paspoorten en paspoortaanvragen verdwenen bij inbra…..
- Regering kent ambtenaren tijdelijke uitkering toe van SRD 1…..
- Regering geeft ambtenaren SRD 1.500 in april en mei..
- Regering geeft ambtenaren en gelijkgestelden in april en me…..
- VSB merkt beleidsmatige stuurloosheid inzake koersstijging..
- Van Dijk-Silos: Vervanging Belfort niet op basis van 137 li…..
- Inbraak bij CBB kan voor nog meer ruis zorgen in verkiezing…..
- OKB vraagt Santokhi om maatregelen na partijpolitieke deeln…..
- Drukproces oproepingskaarten gestart..
- OKB vraagt president maatregelen te treffen in case Wendy J…..
- Militaire vakbond toont eensgezindheid en dringt aan op str…..
- REKENKAMERVERSLAG 2024 REDEN TOT HOOP..
- Hess gaat niet-ontwikkelde olieconcessies teruggeven aan Gu…..
- OKB wil maatregelen tegen CHS-ondervoorzitter Jap-A-Joe..
- Politieke inmenging bij verkiezingen onacceptabel, stelt On…..
- Alcohol..
- Reactie op: ‘Kookvideo met mogelijk grote gevolgen…..
- Politie Santodorp beëindigd 6- jarige vete tussen jeugdigen…..
- Edward Belfort wordt toch van kandidatenlijst NDP geschrapt..
- Donnevan Rellum schiet Transvaal vanaf de witte stip langs …..