Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft zich uitgesproken over de vele onvolkomenheden en administratieve fouten die tijdens de afgelopen verkiezingen zijn geconstateerd. Ondanks het intensieve toezicht op de stembureaus en talloze correcties op processen-verbaal, benadrukt OKB-voorzitter Samseerali Sheik Alibaks dat de einduitslag niet is beïnvloed door manipulatie.
“Alle misstanden zijn stuk voor stuk bekeken,” aldus het Kiesbureau. “Waar twijfel bestond, is onmiddellijk hertelling toegepast. In meerdere districten zijn hertellingen uitgevoerd, en dat is meer dan we gewend zijn van eerdere verkiezingen. Die toename komt doordat het stembureaupersoneel niet voldoende berekend was op hun taak.”
Volgens het OKB ging het in veel gevallen mis bij de verwerking van stemmen. “Als mensen niet kunnen turven of berekenen, dan heb je een serieus probleem. Het gaat hier om de basis van het democratisch proces.”
Biza moet evaluatie uitvoerenHet Kiesbureau doet een nadrukkelijke aanbeveling aan het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) om de procedure rond de werving van stembureaupersoneel grondig te evalueren. Voorheen was deze taak belegd bij de districtscommissarissen (dc’s), die in hun regio beschikten over kennis van geschikt personeel, zoals leerkrachten of schoolhoofden.
“Een schoolhoofd op zijn eigen school inzetten als voorzitter van het stembureau zorgt niet alleen voor betere controle, maar ook voor efficiënte logistiek. Een manager moet opereren op zijn eigen terrein,” stelt Sheikh-Alibaks.
Hoewel de centralisatie van de werving door Biza niet als fout wordt bestempeld, benadrukt het OKB dat samenwerking met de dc’s essentieel is. “Zij weten wie geschikt zijn. Het is belangrijk dat vakbekwame mensen worden ingezet op dit cruciale punt van de democratische keten.”
De OKB-voorzitter sluit af met de boodschap dat, ondanks alle administratieve tekortkomingen, de integriteit van de verkiezingen gewaarborgd is gebleven. “Er is streng toezicht gehouden, fouten zijn gecorrigeerd en het resultaat is transparant en controleerbaar tot stand gekomen.”
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..
- Simons eert vaders: “Jullie verdienen erkenning, vandaag en…..
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan S…..