Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft officieel zijn nieuwe website, www.okb.sr, gelanceerd. Met deze belangrijke mijlpaal zet het OKB een nieuwe stap in het versterken van transparantie en publieke informatievoorziening rondom verkiezingsprocessen in Suriname. Aan de totstandkoming van de website is lang en intensief gewerkt. Er is bijzondere aandacht besteed aan het vastleggen van de rijke historie en de kerntaken van het OKB. De website biedt verder toegang tot actuele verkiezingswetgeving en beschikt over een interactief dashboard dat gebruikers inzicht biedt in verkiezingsdata en – procedures.
Voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukt de grote waarde van het platform: “Deze website is een essentiële schakel in de communicatie met zowel de Surinaamse samenleving als de internationale gemeenschap. Als constitutioneel verankerd orgaan presenteert het OKB jaarlijks zijn jaarverslag aan de Regering en De Nationale Assemblee. Deze verkiezingsrapporten, evenals de verslagen van internationale waarnemingsmissies, zijn nu eenvoudig toegankelijk voor iedereen.”
De OKB-voorzitter onderstreepte de internationale reputatie die Suriname geniet op het gebied van verkiezingsorganisatie, mede dankzij de niet-aflatende inzet van het OKB: “Het OKB bewaakt een fundamentele pijler van onze democratie: het waarborgen van vrije, eerlijke en geheime verkiezingen. Als waakhond voor een transparant verkiezingsproces heeft het OKB zijn bestaansrecht keer op keer bewezen.”
Voorzitter Sheikh-Alibaks gaf verder aan dat de werkzaamheden van het OKB onverminderd doorgaan: “We blijven alert op alle verkiezingsontwikkelingen, voeren toezicht uit op pre-electorale en electorale projecten, controleren het kiezersregister en bereiden ons minutieus voor op komende verkiezingen. De informatievoorziening naar media en samenleving speelt daarbij een sleutelrol, en onze nieuwe website zal hierin een belangrijke impuls geven.” Tot slot deed de OKB-voorzitter een oproep aan burgers die nog beschikken over oude verkiezingsmaterialen: zij worden uitgenodigd deze te delen met het OKB, zodat dit historisch erfgoed een plaats kan krijgen op de website.
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..
- Petronas zet belangrijke stap: Haalbaarheidstudie voor gasp…..
- Vrouw verduistert sieraden die haar toevertrouwd waren..
- Ons politiek-bestuurlijk systeem is criminaliteit faciliter…..
- Winti geloof nader bekeken: ‘Als je gelooft, moet je weten …..
- VHP benadrukt toekomstvisie tijdens verkiezingsdebat in Ned…..
- Venezuela fel tegen aanwezigheid Guyana in Stabroek-blok..
- VLS: Peiling VHP is tegenstrijdig en misleidend..
- Barcelona wint Copa del Dey na opmerkelijke Clasico..
- Wonnie Boedhoe nieuwe voorzitter Fonds Voorzieningen Ouders…..
- President Santokhi houdt spoedvergadering over verkiezingsv…..
- VSB wenst uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- CBvS grijpt in bij pensioenfonds Alcoa wegens schending ins…..
- Ondernemer overvallen aan Zwartenhovenbrugstraat..
- Surinamers gedupeerd door Belgische spoorwegen..
- OAS gereed voor verkiezingswaarneming in Suriname..
- Meer individuele lopers bij zestigste Avondvierdaagse..
- Nieuwe straatverlichting langs Oost-Westverbinding..
- ECD stuit op illegale sigaretten, alcohol en onjuiste kassa…..
- Samap-project sluit af met opening cassavepap verwerkingsli…..
- Yelyco-captain Sporkslede: ‘Woensdag worden we als team kam…..