Naar aanleiding van het overlijden van Edward Belfort, kandidaat voor De Nationale Assemblee namens de Nationale Democratische Partij (NDP), heeft het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) bevestigd dat zijn naam wordt geschrapt van de kandidatenlijst. Dit gebeurt in overeenstemming met de Kiesregeling, die duidelijke richtlijnen biedt voor dergelijke situaties.
Volgens het OKB bepaalt artikel 137 van de Kiesregeling dat, wanneer een kandidaat vóór de stemming overlijdt, de voorzitter van het Centraal Hoofdstembureau onmiddellijk de president en het OKB op de hoogte moet stellen. Op basis van deze melding wordt de overledene formeel van de kandidatenlijst verwijderd.
De Kiesregeling schrijft tevens voor dat de opengevallen plaats automatisch wordt ingevuld door de eerstvolgende niet-gekozen kandidaat van dezelfde partij. In het geval van de NDP betekent dit dat een andere partijgenoot de positie van Belfort zal overnemen, inclusief alle bijbehorende rechten en verantwoordelijkheden.
“De heer Belfort kan niet langer deelnemen aan de verkiezingen, en het is wettelijk vereist dat zijn naam wordt geschrapt om het verkiezingsproces rechtmatig voort te zetten,” stelt het OKB.
Het bureau benadrukt dat de Kiesregeling specifiek is ingericht om ook bij onvoorziene omstandigheden, zoals het overlijden van een kandidaat, het verloop van de verkiezingen ordelijk en rechtvaardig te laten verlopen. Kiezers zullen hierdoor alleen kunnen stemmen op actieve kandidaten.
Het OKB besluit dat de toepassing van deze regels essentieel is voor het behoud van de rechtszekerheid en integriteit van de verkiezingen. De wettelijke opvolgingsprocedure voorkomt onduidelijkheid en garandeert dat de verkiezingen op eerlijke wijze kunnen doorgaan.
- A20-lijsttrekker Baasaron: “Meer halen uit de komende olied…..
- BINI, VSB en VES vergelijken verkiezingsprogramma’s..
- Niet te koop..
- Directeur BIBIS Vertegenwoordigt Suriname op CELAC minister…..
- Sollicitatie oproep Centrale Bank..
- Tropenbos vacature Directeur..
- 26-jarige steelt bromfiets bij politiebureau Lelydorp..
- Man uit Albina aangehouden voor seksueel misbruik van stief…..
- Cambio eigenaar ontsnapt aan gewapende overval..
- Medewerker Suribet-shop verduistert ruim SRD 355.000..
- Bromfiets gestolen van politieterrein; verdachte aangehoude…..
- Ruis rond aanbestedingen..
- Lidmaatschapstermijn als antwoord op malversaties met kandi…..
- Oplevering Polikliniek Calcutta..
- ECD en Milieupolitie waarschuwen ondernemers van bandenzake…..
- Chinese ambassade houdt infoavond over studeren in China..
- Politieke partijen eisen vertrek CHS-ondervoorzitter Wendy …..
- Gajadien: Jap-A-Joe moet worden bedankt..
- Econoom Silvano Tjong-A-Hing: ‘Lenen niet per se slecht’: ‘…..
- Silos over CHS-ondervoorzitter: “Ze moet worden opgedonderd…..
- Suriname pleit voor duurzame werkgelegenheid op ILO-vergade…..