PARAMARIBO — De mensen die controle en toezicht moeten houden op de verkiezingen van 25 mei zijn beëdigd door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). In een persbericht wordt door voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukt dat de toezichthouders van cruciaal belang zijn voor de integriteit, transparantie en geloofwaardigheid van de algemene, vrije en geheime verkiezingen.
De personen, na een screening en selectie aangetrokken, zijn tussen 21 en 24 februari beëdigd in de Congreshal. Daarbij onderstreepte de voorzitter dat de toezichthouders het werk met de hoogste zorgvuldigheid dienen uit te voeren en dat de door het OKB vastgestelde gedragscode te allen tijde als leidraad dient.
“Het OKB zal elk stadium van het stemproces nauwlettend in de gaten houden en te allen tijde fungeren als schildwacht van de democratie”
De toezichthouders oefenen controle uit en brengen vervolgens verslag uit aan het OKB. “Ze zijn de ogen en oren van het volk en moeten garanderen dat de verkiezingen volgens de regels verlopen, zonder beïnvloeding, manipulatie en enige vorm van onregelmatigheden”, verklaart Sheikh-Alibaks. De toezichthouders oefenen ook controle uit op het stemmingsproces en de toegankelijkheid voor iedereen, ook mensen met een beperking.
Middels gedetailleerde controle en documentatie van de aangegeven aspecten kunnen ze helpen bij het waarborgen van een vlotte en eerlijke verkiezingsprocedure. “Het OKB zal elk stadium van het stemproces nauwlettend in de gaten houden en te allen tijde fungeren als schildwacht van de democratie”, verzekert Sheikh-Alibaks. De toezichthouders worden landelijk ingezet, dus ook in de districten en ressorten.
Een deel van de toezichthouders wordt beëdigd door het OKB. [: OKB]
- Het ‘RVI-sprookje’ van Santokhi wordt nog gekker..
- ‘Mogelijke toename inbraken als gevolg van brandstoftekort …..
- Kuldipsingh: ‘Ik ben geen minister die slechts beloftes doe…..
- LVV garandeert watervoorziening padieboeren..
- Trump: Israël zal Gaza na gevechten overdragen..
- Vermogensregistratie voor publieksfunctionarissen uitgestel…..
- Martelaar Sayyed Hassan Nasrallah over het Amerikaanse best…..
- MAS stoomt nieuwe bestuurders klaar voor Surinaamse wateren..
- Wet Ruimtelijke Ordening hoogst noodzakelijk..
- Franklin Cyrill Dankoor..
- Imro Lionel Thompson..
- Sylvie Marie de Bies..
- Nurmohamed: Infrastructuur essentieel voor ontwikkeling..
- Bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken te doen..
- Schadevergoeding padieboeren eindelijk uitbetaald..
- Suriname krijgt internationale award voor herstructurering …..
- Harriette Louise Loe – Liew..
- SWM 93 jaar: ‘Uitdagingen omzetten in kansen’ (2/slot)..
- Suriname ontvangt LatinFinance’s 2024 Award..
- President van Panama hekelt Amerikaanse ‘leugens̵…..
- Onvrede onder zorgmedewerkers: Financiële afspraken opnieuw…..