PARAMARIBO — De mensen die controle en toezicht moeten houden op de verkiezingen van 25 mei zijn beëdigd door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). In een persbericht wordt door voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukt dat de toezichthouders van cruciaal belang zijn voor de integriteit, transparantie en geloofwaardigheid van de algemene, vrije en geheime verkiezingen.
De personen, na een screening en selectie aangetrokken, zijn tussen 21 en 24 februari beëdigd in de Congreshal. Daarbij onderstreepte de voorzitter dat de toezichthouders het werk met de hoogste zorgvuldigheid dienen uit te voeren en dat de door het OKB vastgestelde gedragscode te allen tijde als leidraad dient.
“Het OKB zal elk stadium van het stemproces nauwlettend in de gaten houden en te allen tijde fungeren als schildwacht van de democratie”
De toezichthouders oefenen controle uit en brengen vervolgens verslag uit aan het OKB. “Ze zijn de ogen en oren van het volk en moeten garanderen dat de verkiezingen volgens de regels verlopen, zonder beïnvloeding, manipulatie en enige vorm van onregelmatigheden”, verklaart Sheikh-Alibaks. De toezichthouders oefenen ook controle uit op het stemmingsproces en de toegankelijkheid voor iedereen, ook mensen met een beperking.
Middels gedetailleerde controle en documentatie van de aangegeven aspecten kunnen ze helpen bij het waarborgen van een vlotte en eerlijke verkiezingsprocedure. “Het OKB zal elk stadium van het stemproces nauwlettend in de gaten houden en te allen tijde fungeren als schildwacht van de democratie”, verzekert Sheikh-Alibaks. De toezichthouders worden landelijk ingezet, dus ook in de districten en ressorten.
Een deel van de toezichthouders wordt beëdigd door het OKB. [: OKB]
- UFC-vechters beamen verfdamp-klachten ‘Bigi Boy’..
- Ramdin roept diaspora op tot samenwerking en investeringen..
- Directeur STVS wil CLAD onderzoek over subsidiebedragen..
- Landvreugd: Ik ben onschuldig; blijft minister..
- Ex-vp Adhin: ‘Voor president Santokhi ben ik staatsvijand n…..
- Santokhi ziet nog geen aanleiding om Landvreugd thuis te ze…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7.337..
- Boksteen: Paramaribo goed voor 20 zetels; Wanica 12..
- Ambtenaren bij STVS eisen uitbetaling van overuren..
- Suriname trekt investeringen aan met vier nieuwe samenwerki…..
- NH bezoekt binnenland voor energieproject Biosweet II..
- Veiligheid op het water opgevoerd in Nickerie en Apoera..
- Volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Livo..
- Basisschool Botopasi kreeg 60 jaar geleden GLO-status..
- Waldi Anches in polepositie veteranen damkampioenschap..
- Karateka’s in startblokken voor ABC-toernooi..
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..