PARAMARIBO — De mensen die controle en toezicht moeten houden op de verkiezingen van 25 mei zijn beëdigd door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). In een persbericht wordt door voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukt dat de toezichthouders van cruciaal belang zijn voor de integriteit, transparantie en geloofwaardigheid van de algemene, vrije en geheime verkiezingen.
De personen, na een screening en selectie aangetrokken, zijn tussen 21 en 24 februari beëdigd in de Congreshal. Daarbij onderstreepte de voorzitter dat de toezichthouders het werk met de hoogste zorgvuldigheid dienen uit te voeren en dat de door het OKB vastgestelde gedragscode te allen tijde als leidraad dient.
“Het OKB zal elk stadium van het stemproces nauwlettend in de gaten houden en te allen tijde fungeren als schildwacht van de democratie”
De toezichthouders oefenen controle uit en brengen vervolgens verslag uit aan het OKB. “Ze zijn de ogen en oren van het volk en moeten garanderen dat de verkiezingen volgens de regels verlopen, zonder beïnvloeding, manipulatie en enige vorm van onregelmatigheden”, verklaart Sheikh-Alibaks. De toezichthouders oefenen ook controle uit op het stemmingsproces en de toegankelijkheid voor iedereen, ook mensen met een beperking.
Middels gedetailleerde controle en documentatie van de aangegeven aspecten kunnen ze helpen bij het waarborgen van een vlotte en eerlijke verkiezingsprocedure. “Het OKB zal elk stadium van het stemproces nauwlettend in de gaten houden en te allen tijde fungeren als schildwacht van de democratie”, verzekert Sheikh-Alibaks. De toezichthouders worden landelijk ingezet, dus ook in de districten en ressorten.
Een deel van de toezichthouders wordt beëdigd door het OKB. [: OKB]
- Ex-vicepresident Adhin: “Billboards van regering bevatten l…..
- Discussie over pensioenhervorming: oproep tot wetswijziging…..
- Geen visvergunningen voor Guyanese vissers:..
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving..
- Minister Ramdin presenteert visie voor toekomst OAS..
- NDP-voorzitter Simons: “Schuldherschikking is een boobytrap…..
- Vreemdelingendienst voert hotelcontroles uit om illegalitei…..
- Partij Coca-Cola vernietigd door oxidatie bij doppen..
- Verkiezingen Ecuador naar tweede ronde..
- Biza houdt infosessie verkiezingen voor de media..
- Minister Ramdin presenteert visie voor positie als secretar…..
- NPS organiseert nationale discussie over nieuwe Grondwet..
- CHS traint politieke organisaties in gebruik digitaal platf…..
- Het sssslangenjaar..
- Gajadien: Drie ministers de laan uitsturen..
- Succesvolle tweede Internationale Business Conference..
- Robinhood haalt uit tegen Flora..
- ‘Bigi Boi’uit UFC gezet..
- Valse streek door de Viagra-politiek: fufuru man registrati…..
- Technici politieke partijen getraind in gebruik digitaal pl…..
- Zorgbonden stellen regering ultimatum..