PARAMARIBO — De mensen die controle en toezicht moeten houden op de verkiezingen van 25 mei zijn beëdigd door het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). In een persbericht wordt door voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukt dat de toezichthouders van cruciaal belang zijn voor de integriteit, transparantie en geloofwaardigheid van de algemene, vrije en geheime verkiezingen.
De personen, na een screening en selectie aangetrokken, zijn tussen 21 en 24 februari beëdigd in de Congreshal. Daarbij onderstreepte de voorzitter dat de toezichthouders het werk met de hoogste zorgvuldigheid dienen uit te voeren en dat de door het OKB vastgestelde gedragscode te allen tijde als leidraad dient.
“Het OKB zal elk stadium van het stemproces nauwlettend in de gaten houden en te allen tijde fungeren als schildwacht van de democratie”
De toezichthouders oefenen controle uit en brengen vervolgens verslag uit aan het OKB. “Ze zijn de ogen en oren van het volk en moeten garanderen dat de verkiezingen volgens de regels verlopen, zonder beïnvloeding, manipulatie en enige vorm van onregelmatigheden”, verklaart Sheikh-Alibaks. De toezichthouders oefenen ook controle uit op het stemmingsproces en de toegankelijkheid voor iedereen, ook mensen met een beperking.
Middels gedetailleerde controle en documentatie van de aangegeven aspecten kunnen ze helpen bij het waarborgen van een vlotte en eerlijke verkiezingsprocedure. “Het OKB zal elk stadium van het stemproces nauwlettend in de gaten houden en te allen tijde fungeren als schildwacht van de democratie”, verzekert Sheikh-Alibaks. De toezichthouders worden landelijk ingezet, dus ook in de districten en ressorten.
Een deel van de toezichthouders wordt beëdigd door het OKB. [: OKB]
- MIGRATIESTROMEN IN VERHOOGDE VERSNELLING..
- Verspreide onweersbuien in de middag..
- Regering verlengt zittingstermijn governor Roemer met één j…..
- Meteodienst waarschuwt voor winderigheid en windstoten..
- Eersteklassers Lyzecks stoppen opmars Yelyco 2..
- Trump heeft openlijke kritiek op Zelensky en noemt hem een …..
- Nog uitdagingen voor partijen na registratie bij CHS..
- Diverse dringende besluiten goedgekeurd tijdens regeringsra…..
- Registratie politieke partijen is begonnen..
- Somohardjo kondigt enkele ‘bommen’ aan..
- Maurice Roemer mag jaar langer door als governor Centrale B…..
- Column: Kop op, Issam Asinga!..
- NDP presenteert verkiezingsprogramma 2025-2030 in Ocer..
- President Santokhi aangekomen in Barbados..
- Slechts 16,07 procent kustvlakte checkt kiezerslijsten..
- Minister Amoksi bezorgd over explosieve stijging overuren b…..
- Het pensioenstelsel van Suriname:..
- VSB organiseert discussieavond over goed bestuur en duurzam…..
- ABOP en Amazone Partij Suriname tekenen overeenkomst..
- Bus- en boothouders roeren zich..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden – 19 Februari 2025..