De strafzaak tegen negen verdachten in verband met de smokkel van 500 kilo cocaïne via een SLM-toestel, is op 14 mei behandeld door de kantonrechter. De verdachten A.O., S.D., E.B., R.T., G.R., G.B., D.P., O.Z. en L.G. worden verdacht van overtreding van de Wet Verdovende Middelen. De drugs waren volgens het Openbaar Ministerie verborgen in een compartiment achter de cockpit van het toestel, waar normaal de computers zijn ondergebracht.
Tijdens de zitting, die stond gepland voor het requisitoir van het Openbaar Ministerie en de pleidooien van de verdediging, diende de officier van justitie een verzoek in tot wijziging van de tenlastelegging voor zes verdachten: E.B., G.B., R.T., A.O., G.R. en L.G.
De raadslieden van de betrokken verdachten maakten onmiddellijk bezwaar tegen deze aanpassingen. Volgens hen ging het niet om eenvoudige verschrijvingen, maar om inhoudelijke wijzigingen die de rechtspositie van hun cliënten kunnen schaden. Zij vroegen de kantonrechter om het verzoek af te wijzen.
De officier van justitie stelde echter dat de voorgestelde aanpassingen niet van inhoudelijke aard zijn en kwalificeerde deze als correcties van eerdere onvolkomenheden. Hij verzocht de rechter om de wijzigingen alsnog toe te staan.
De verdediging hield voet bij stuk en verzette zich tegen de gevraagde wijziging van de tenlastelegging.
De kantonrechter besloot de zaak uit te stellen naar 11 juni 2025. Dan zal worden beslist over het verzoek tot wijziging van de tenlastelegging en zal het requisitoir in de zaak tegen alle verdachten worden gehouden.
The post Officier wil aanpassing tenlastelegging in SLM-drugszaak; advocaten boos ..
- VHP: De feiten achter de cijfers..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..
- Man neergeschoten na woordenwisseling..
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..
- Onweersbuien in de middag..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..
- HELEN THERESIA SY A FOEK – TDLOHREG, door ons allemaa…..
- Rita Norine Harry (71) Den Haag 8-5-2025..
- OM eist vier jaar cel tegen religieus leider voor verkracht…..
- Huis-aan-huis bezorging oproepingskaarten afgerond..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst Kabinet Presiden…..
- Bee blikt terug op vijf jaar voorzitterschap: “107 wetten, …..
- Column: Samen verder..
- Somohardjo: Ramsaran blijft thuis..