Logo Openbaar Ministerie Suriname
In de strafzaak tegen C.L., voorganger van een religieuze gemeenschap, heeft de Officier van Justitie vandaag het requisitoir gehouden. C.L. staat terecht voor verdenking van verkrachting, gepleegd in juni 2024.
Een jonge vrouw, lid van een andere religieuze gemeente, benaderde verdachte voor geestelijke bijstand. Volgens haar verklaring werd zij tijdens een gebedssessie in haar woning seksueel misbruikt. Ze benadrukte dat zij uitsluitend om gebed had gevraagd voor oplossing van haar medische en financiële problemen, en dat zij nimmer seks wenste of daartoe heeft ingestemd.
De Officier van Justitie stelde dat de verdachte, in zijn hoedanigheid als geestelijk leider, misbruik heeft gemaakt van zijn positie en het vertrouwen dat het slachtoffer daardoor in hem stelde. Door religieuze symboliek, zalvingsolie en bijbelteksten toe te passen in een privésituatie, zou C.L. een sfeer hebben gecreëerd waarin het slachtoffer zich fysiek en mentaal onvoldoende in staat voelde om verzet te bieden.
Hoewel C.L. erkent dat er seksueel contact heeft plaatsgevonden, stelt hij dat dit met wederzijdse instemming gebeurde.
Op basis van getuigenverklaringen, processen-verbaal en het consistente relaas van het slachtoffer, acht het Openbaar Ministerie verkrachting wettig en overtuigend bewezen. Er is in deze strafzaak door het Openbaar Ministerie een onvoorwaardelijke gevangenisstraf voor de duur van vier (4) jaren geëist.
Op 11 juni zullen de advocaten van C.L hun pleidooi houden.
- Stemmen bij volmacht..
- Studietoelage wordt eind volgende week uitbetaald..
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?..
- Moeders..
- SAO voert 44 jaar vakscholing met inspirerende workshop..
- Dodelijke aanrijding op Garnizoenspad..
- Eerste stembiljetten verstrekt aan hoofdstembureaus..
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname..
- Gijzeling parlementair werk..
- Brunswijk: “Campus Marowijne nog lang niet op volle krach…..
- President bezoekt Veteranen Voetbalcompetitie..
- JusPol opent BuFaZ- en rechtszorgkantoren in Commewijne en …..
- SAO certificeert werkende cursisten in Koeltechniek en GAWA…..
- Man veroordeeld voor verkrachting minderjarige stiefdochter..
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen..
- Vaktraining Textiele Werkvormen gelanceerd te Sunny Point..
- SBWB met zwaar geschut op Roger Boyce..
- Aanvragen voor milieuanalyse vanaf 15 mei niet meer gratis..
- Verklaring AWJ naar aanleiding van uitlatingen over ontslag…..
- OKB bezorgd over negatieve online campagnes en desinformati…..
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus..