De officiële opening van het Nationaal Milieuveiligheid Seminar heeft op woensdag 12 maart plaatsgevonden in de Prince Ballroom. Het doel van dit tweedaagse seminar, op 12 en 13 maart, is versterking van de nationale milieuveiligheid voor een duurzame toekomst. De opening werd verricht door minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM).
In zijn toespraak onderstreepte de bewindsman het belang van milieuveiligheid als een cruciaal onderdeel van duurzame ontwikkeling in Suriname. Hij wees echter ook op de uitdagingen die meestal voortkomen uit economische activiteiten zoals illegale houtkap, handel in wilde dieren, illegale afvalverwerking en het gebruik van chemicaliën in de mijnbouw. Minister Dasai acht nauwe samenwerking onder relevantie instanties bijzonder belangrijk voor een gezamenlijke handhaving van regelgeving in het kader van milieuveiligheid. “De handhaving is daarom belangrijk en moet steeds verder verbeterd worden”, benadrukte hij.
Het seminar wordt georganiseerd door de Nationale Milieu Autoriteit (NMA) in samenwerking met ROM. Verder zijn er experts aanwezig van de ministeries van Openbare Werken (OW) en Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV), het Openbaar Ministerie (OM), de Stichting voor Bosbeheer en Bostoezicht (SBB) en andere relevante instanties.
Gedurende de twee dagen gaan de experts en stakeholders in dialoog over actuele milieukwesties, regelgeving en de implementatie van veiligheidsmaatregelen. Bij de opening waren er ook toespraken van DNV-directeur Shivanand Ramlall, NMA-directeur Vanuessa Gefferie en Niermala Maikoe, hoofdofficier van justitie bij het Openbaar Ministerie.
- President bezoekt Al-Ichsaan in Commewijne..
- ‘Houtsmokkelaars krijgen door staking nu vrij spel’..
- Bendepai-contest voor behoud Saamaka cultuur..
- Fort Nieuw-Amsterdam brengt Anton de Kom ‘thuis’ met nieuwe…..
- Politiekapel geeft extra tintje tijdens voorleesdag te O.S.…..
- Reyme: ‘Geen enkel ander land Suriname zal komen redden…..
- Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra..
- Bemanning RSS Barracuda getraind..
- Bond SBB legt werk neer na uitblijven CAO onderhandelingen..
- Surinaamse gebruikers melden storing X ook..
- Atompai op 8ste plek op NPS kandidatenlijst: “deze positie …..
- $ 3.8 miljoen investering in dagbehandelunits en medisch ap…..
- Verkiezing Ramdin als secretaris-generaal OAS ‘bitterzoet…..
- President Santokhi schenkt boot aan Kroonenburg voor betere…..
- Verdachte schietincident Nickerie achter slot en grendel..
- Technical Support Consultant..
- Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo…..
- Plein: ‘Onderwijs en ondernemerschap sleutel tot vooruitgan…..
- Verdachte aangehouden, die via etenswaren drugs het cellenh…..
- SBB-directie ontdekt onregelmatigheden bij houttransport..
- IMF verwacht 3% groei Surinaamse economie..