De Organisatie van Bus- en Boothouders Schoolvervoer (OBBS) heeft op zondag 4 mei 2025 een spoed Algemene Ledenvergadering (ALV) gehouden naar aanleiding van aanhoudende problemen binnen het schoolvervoersysteem. Tijdens deze vergadering zijn unaniem besluiten genomen over het verdere verloop van de dienstverlening. De vergadering werd gekenmerkt door grote onvrede en frustratie onder de leden. Centraal stond het structureel uitblijven van tijdige betalingen aan bus- en boothouders. Het bestuur werd gesteund in haar inspanningen, maar leden gaven aan dat het onacceptabel is dat er maandelijks achter de gelden aangejaagd moet worden. “Wij zijn ondernemers die een dienst leveren aan de staat. Het kan niet zo zijn dat wij elke maand moeten smeken om ons geld, terwijl ambtenaren – die soms vroeg vertrekken of zelfs afwezig zijn – wel structureel en op tijd hun salaris ontvangen,” aldus een zichtbaar geëmotioneerde deelnemer.
Willekeur en vriendjespolitiek
Naast de betalingsachterstanden werd ook scherpe kritiek geuit op het gebrek aan transparantie bij het toewijzen van vervoersroutes. Diverse leden gaven aan dat trajecten willekeurig worden toegekend of zelfs worden afgenomen en toegewezen aan familieleden van medewerkers binnen de afdeling Vervoer. Dit ondermijnt het vertrouwen en de rechtvaardigheid binnen het systeem en werd als een van de kernproblemen aangemerkt.
De ALV heeft unaniem besloten dat de regering tot uiterlijk dinsdag 7 mei 2025 de ruimte krijgt om:
1. De betaling van de achterstallige toeslag (TWK) over januari en februari 2025 én
2. De reguliere vergoeding over april 2025 te voldoen.
Daarnaast wordt geëist dat uiterlijk woensdag 8 mei 2025 een presidentiële werkgroep Schoolvervoer is ingesteld, die zich zal buigen over de structurele problemen binnen het schoolvervoer. Deze werkgroep moet een brede samenstelling hebben en zich niet beperken tot het Ministerie van Onderwijs of Financiën, maar ook ministeries zoals EZOTI dienen hierbij betrokken te worden.
De OBBS streeft naar het opzetten van een duurzame en professioneel georganiseerde schoolvervoerssector samen met de overheid. “Wij werken niet aan of naar verkiezingen. Wij werken aan het gezond maken en houden van het schoolvervoer in Suriname. Want ook op 26 mei – na de verkiezingen – moeten de kinderen gewoon naar school,” aldus voorzitter Wayne Telgt.
Voorzichtigheid met acties
Hoewel de leden de roep om actie steunden, werd ook erkend dat de leerlingen en leerkrachten zo min mogelijk gedupeerd moeten worden. Telgt onderstreepte dit punt: “Het is nooit onze bedoeling om kinderen en onderwijsgevenden direct te treffen. Indien wij genoodzaakt zijn het werk neer te leggen, dienen ouders en scholen tijdig op de hoogte te zijn, zodat zij alternatieve regelingen kunnen treffen.” Deze visie kreeg brede steun binnen de vergadering.
Ultimatum
Indien de regering niet vóór het einde van dinsdag 7 mei de financiële verplichtingen nakomt en er geen aanzet is gegeven tot de instelling van de werkgroep, zullen op woensdag 8 mei 2025 zowel de boten als de bussen uit het verkeer worden gehaald.
De OBBS waardeert de persoonlijke betrokkenheid van president Chandrikapersad Santokhi en regeringsadviseur Humphrey Tjin Liep Shie bij het oplossen van deze kwesties. Het is mede om deze reden dat is gekozen om nu nog ruimte te geven aan de regering om te handelen, alvorens tot verregaande maatregelen over te gaan.
- Parmessar: “Waar zijn de tjauwmin-eters nu?”..
- Suriname lanceert e-paspoort als stap naar modernisering..
- Spoedvergadering regering: Infrastructuur en verkiezingen c…..
- BiZa lanceert Verkiezingsbeurs 2025 voor eerlijke verkiezin…..
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..
- Petronas zet belangrijke stap: Haalbaarheidstudie voor gasp…..
- Vrouw verduistert sieraden die haar toevertrouwd waren..
- Ons politiek-bestuurlijk systeem is criminaliteit faciliter…..
- Winti geloof nader bekeken: ‘Als je gelooft, moet je weten …..
- VHP benadrukt toekomstvisie tijdens verkiezingsdebat in Ned…..
- Venezuela fel tegen aanwezigheid Guyana in Stabroek-blok..
- VLS: Peiling VHP is tegenstrijdig en misleidend..
- Barcelona wint Copa del Dey na opmerkelijke Clasico..
- Wonnie Boedhoe nieuwe voorzitter Fonds Voorzieningen Ouders…..
- President Santokhi houdt spoedvergadering over verkiezingsv…..
- VSB wenst uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- CBvS grijpt in bij pensioenfonds Alcoa wegens schending ins…..
- Ondernemer overvallen aan Zwartenhovenbrugstraat..
- Surinamers gedupeerd door Belgische spoorwegen..
- OAS gereed voor verkiezingswaarneming in Suriname..
- Meer individuele lopers bij zestigste Avondvierdaagse..