Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken heeft tijdens een ondro oso-meeting van de VHP in Zorg en Hoop harde kritiek geuit op de vorige regeringen en benadrukt dat de VHP-regering het land uit een diepe crisis heeft gehaald. Volgens hem is Suriname momenteel op de weg naar herstel en moeten misleidende verhalen van andere politieke partijen worden ontkracht.
ADVERTENTIE
“Ontwikkeling komt eraan. U voelt het zelf aan. Vandaag herstellen de instituten zich. Elke minister van deze regering kan u vertellen hoe hij of zij het ministerie uit de ellende heeft gehaald,” aldus Nurmohamed. Hij stelde dat de situatie nog altijd moeilijk is, maar dat de regering niet stilzit. “We gaan door met ontwikkeling. De vorige regering heeft een schuld van US$ 4 miljard achtergelaten. Die schuld lossen wij nu af, tot aan 2035 toe.”
De bewindsman verwees ook naar het Bureau voor de Staatsschuld, dat volgens hem heeft vastgesteld dat Suriname jaarlijks miljoenen in Amerikaanse dollars moet aflossen. Volgens Nurmohamed is het tijd dat het volk afrekent met partijen die het land naar de afgrond hebben gebracht. “U hebt dat vandaag al bewezen met uw opkomst hier. Twijfel niet bij de verkiezingen van 2025. De toekomst ligt in onze handen.”
Hij noemde onder meer de heractivering van het studiefonds, studentenhuisvesting en de aanpak van universiteitsgebouwen als concrete resultaten van de VHP-regering. “Tien jaar lang is er geen lik verf gegaan over de universiteit. Vandaag wordt dat hersteld, zelfs door particulieren, omdat de vorige regering die instellingen volledig heeft verwaarloosd.”
Ook op het vlak van woningbouw en infrastructuur somde de minister behaalde successen op. “Voor het eerst in decennia zijn er kanaaltjes schoongemaakt die al dertig jaar dicht waren. Wegen worden hersteld, asfalt wordt aangebracht, pompgemalen vernieuwd. Dit is geen show, dit is werk.”
Nurmohamed benadrukte dat het beleid ook ouderen ten goede komt. “De AOV is jarenlang niet verhoogd. Nu wordt er jaarlijks bijgesteld, ondanks de moeilijke omstandigheden. En ook mensen met een beperking krijgen betere ondersteuning.”
Met een verwijzing naar de Centrale Bank van Suriname zei hij dat het nu weer mogelijk is een woning te bouwen dankzij het herstelde leenstelsel. “Ik heb zelf dankzij een lening mijn huis kunnen bouwen. Zo bouwen wij samen aan de toekomst.”
De minister besloot met een oproep aan de aanwezigen om in 2025 massaal op de VHP te stemmen. “We moeten zorgen dat onze jongeren goed worden opgeleid, en dat gebeurt bij de VHP. Alleen dan kunnen zij straks het leiderschap overnemen.”
- OKB heeft nieuwe website..
- President Santokhi noemt ultimatum Somohardjo politieke pro…..
- Verborgen psychologie achter populisme, zegt psychiater Jes…..
- DNL wil binnen 100 dagen daadkrachtig beleid..
- CHof-voorzitster Gloria Stirling blikt terug op vijf jaar j…..
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken..
- Deskundigen zullen hoofdstembureaus ondersteunen..
- Santokhi beslist: nieuw BW vanaf 1 mei van kracht ondanks v…..
- Rodney Bouterse stapt over naar de ABOP vanwege leiderschap…..
- C-47 geen voorstander van nieuw IMF-programma en vroegtijdi…..
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwe…..
- Uitspraak kort geding SVB vrijdag..
- VHP presenteert verkiezingsprogramma: “Geef ons de kans om …..
- Wison New Energies onderzoekt FLNG-mogelijkheden voor offsh…..
- Import van koeien uit Brazilië stagneert door strenge voorw…..
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking…..
- Kabinet president: Inwerkingtreding nieuw Burgerlijk Wetboe…..
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: dri…..
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiligin…..
- EU-waarnemers geïnteresseerd in voorlichting nieuw kiesstel…..
- Carolina Salimah Tjitrodipo..