Minister van Openbare Werken, Riad Nurmohamed, heeft nog geen besluit genomen of hij zijn dienstvoertuig zal overnemen nu zijn ambtstermijn ten einde loopt. Regeringsfunctionarissen krijgen bij vertrek de mogelijkheid om hun dienstvoertuig over te nemen tegen twintig procent van de getaxeerde waarde.
In ABC Actueel verklaarde de bewindsman: “Misschien, ik weet niet. Zullen we nog zien.” Volgens hem is er nog geen definitieve keuze gemaakt en moet hij er eerst rustig over nadenken.
De regeling, waarbij de taxatiewaarde van voertuigen doorgaans aanzienlijk lager ligt dan de werkelijke marktwaarde, ligt al jaren onder vuur. Luxe voertuigen met aanschafprijzen van tienduizenden Amerikaanse dollars worden via deze regeling soms voor een symbolisch bedrag overgenomen.
Bij de regeringswissel in 2020 werden eveneens veel staatsvoertuigen voor een gering bedrag overgedragen aan vertrekkende functionarissen. Nurmohamed leverde toen scherpe kritiek op de toenmalige regering, die auto’s liet overnemen tegen slechts tien procent van de taxatiewaarde. Als minister van Openbare Werken was hij destijds verantwoordelijk voor de inventarisatie van staatsbezittingen, waaronder voertuigen en overheidsgebouwen.
Nu hij zelf de mogelijkheid krijgt een voertuig over te nemen onder vergelijkbare voorwaarden, lijkt de beslissing voor Nurmohamed minder vanzelfsprekend. Of hij daadwerkelijk gebruik zal maken van de regeling, blijft voorlopig ongewis.
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- SEOGS centraal platform voor dialoog, visie en transformati…..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..