door
PARAMARIBO — “Ik heb Ronnie Brunswijk als voorzitter van de Abop gevraagd om te handelen in volksbelang. En ik ben hem dankbaar dat hij uiteindelijk toch zijn ondersteuning heeft gegeven, zodat de president en vicepresident rechtstreeks worden gekozen in het parlement.” Zo reageert NPS-topper Ivanildo Plein tegenover de Ware Tijd, nadat Brunswijk en zijn partij woensdag volledige ondersteuning hebben toegezegd aan Jennifer Geerlings-Simons en Gregory Rusland, die zondag officieel worden gekozen als president en vicepresident van het land. De VHP heeft diezelfde avond bekendgemaakt dat ze geen tegenkandidaten zouden voordragen en hebben dat ook niet gedaan.
Hoewel Brunswijk niet tevreden is over de verdeling van posities in de aankomende regering – hij wilde één van de drie hoogste functies (president, vicepresident of DNA-voorzitter) toebedeeld krijgen – gaat hij niet langer tegenstribbelen. “Mevrouw Simons heeft de politieke realiteit niet in acht genomen. We hebben veel water bij de wijn gedaan. Het is bijna geen wijn meer”, benadrukte de Abop-voorzitter woensdag tijdens een structurenvergadering doelend op de concessies die hij heeft gedaan om de coalitie in stand te houden.
“Mevrouw Simons heeft de politieke realiteit niet in acht genomen”Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk
Hij zei verder dat een gesprek met onder anderen Plein doorslaggevend is geweest voor zijn ondersteuning aan Rusland. “Brunswijk en ik zijn niet van vandaag. Ik weet dat hij een man is met een groot hart, dus ik heb hem op eigen initiatief benaderd om te praten en overeenstemming te bereiken”, vertelt Plein aan de krant.
Intussen heeft DNA-voorzitter Ashwin Adhin bekendgemaakt dat de voorbereiding voor de inauguratie op 16 juli in volle gang zijn. Tijdens een donderdag gehouden huishoudelijke vergadering zijn de fractieleiders en diverse commissies aangesteld.
- Bewustwording noodzakelijk om kinderarbeid uit te bannen..
- Energietop begonnen: Beleid lokale inhoud cruciaal voor eco…..
- Luchthavendirecteur Chotkan: “SLM sinds 2019 zware wanbetal…..
- Pensioenstelsel is toe aan hervorming..
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..