De NPS-afdeling Nederland spreekt haar steun uit voor de Nationale Partij Suriname (NPS) en wenst de partij veel succes op de ingeslagen koers. Daarbij doet zij een oproep aan de partijleiding om deze fase met wijsheid en strategisch inzicht te benaderen.
“De dialoog met andere partijen moet plaatsvinden op basis van gelijkwaardigheid, met het landsbelang als leidend uitgangspunt – en in het verlengde daarvan het belang van de partij.” De Nederlandse tak zegt erop te vertrouwen erop dat de partij, trouw aan haar beginselen, deel zal nemen aan een regering waarin integriteit, eenheid en vooruitgang centraal staan. Zij wenst de partijleiding en de structuren veel succes toe bij het vormgeven van de nieuwe weg – A Nyun Pasi – ten dienste van ons Suriname.
Volgens NPS Nederland staat het politieke landschap van Suriname aan het begin van een nieuwe fase. “Onze politieke partij slogan is voor de samenwerkende partijen terdege toepasselijk: A Nyun Pasi, een nieuwe koers, waarin politieke partijen samen verantwoordelijkheid dragen voor het bestuur van het land – met het algemeen belang als kompas.”
Zij blikt als volgt terug op de afgelopen vijf jaren en zegt dat de NPS deze periode heeft getrotseerd om een deskundige bijdrage te leveren. “Toen dat niet lukte heeft de NPS besloten niet meer mee te doen om het land te besturen.” De afdeling Nederland zegt vol overtuiging te zullen blijven nadenken hoe de NPS verder zal gaan in het vernieuwde traject.
Hoewel de gehoopte verkiezingswinst is uitgebleven, biedt het behaalde resultaat volgens NPS Nederland een hoopvol perspectief en een belangrijke stap te nemen om als volwaardige gesprekspartner deel te nemen aan coalitieonderhandelingen. “De afgelopen regeerperiode heeft geleerd dat deelname aan een coalitie alleen zinvol is als principes overeind blijven”, aldus NPS-Nederland.
Zij juicht de groeiende overtuiging binnen de partij toe dat de Surinaamse diaspora een actieve rol mag spelen in de toekomst van het land. NPS Nederland herkent zich in het streven om Surinamers in het buitenland te betrekken bij de ontwikkeling van Suriname. “Deze gedeelde visie onderstreept dat A Nyun Pasi niet alleen binnen de landsgrenzen vorm krijgt, maar ook daarbuiten gedragen wordt.”
- Regering vraagt alertheid bij ‘fake’ berichten over noodhul…..
- Zes gewonden bij aanval op pro-Israëlische demonstratie in …..
- Martha Elga Smiet (70) Paramaribo 23-5-2025..
- Rosita Francis Kroes – Mo Ajok (76) Paramaribo 27-5-2…..
- Olieprijs herstelt door OPEC+-beleid..
- Simons: “Ministeries zijn geen eigendom van partijen”..
- De Arend speelt Schakel de Flora in tweede helft van veld..
- Column: Het feestje van de bontgekleurde democratie..
- Regeerakkoord ondertekend: verdeling ministeries en topposi…..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord: Samen werken aan hoop…..
- Rusland: “Laatste kans om fouten recht te zetten en samen h…..
- Simons: Alle kracht en liefde in dienst van het volk stelle…..
- Man aangehouden voor oplichting bij verkoop van schapen..
- Column: Borrelpraat no. 874..
- Boot met passagiers gekanteld in Marowijnerivier..
- Doden bij bootongeluk in Albina..
- Oplichter door de politie in verzekering gesteld..
- Tijd voor een zakenkabinet: Verzoening als voorwaarde voor …..
- Coalitiepartijen beloven nieuw leiderschap en nationale een…..
- Man met lichamelijke beperking verdrinkt na val in trens in…..
- DOMME MASSA..