De Nationale Partij Suriname (NPS) heeft besloten deel te nemen aan een coalitie met de NDP, ondanks felle interne en maatschappelijke kritiek. Partijvoorzitter Gregory Rusland verklaarde in een interview met ABC Actueel dat dit besluit noodzakelijk was in het belang van de nationale ontwikkeling.
Hoewel de NPS haar afwijzing van de staatsgreep van 1980 en de Decembermoorden van 1982 blijft handhaven, stelt Rusland dat de huidige omstandigheden en politieke realiteit vragen om pragmatische keuzes.
Volgens Rusland zijn gevoelige kwesties zoals de herinvoering van 25 februari als nationale feestdag uitgesloten van het regeerakkoord. De NPS benadrukt dat misdaden uit het verleden binnen de rechtsstaat behandeld moeten blijven worden.
Het ministerie van Financiën is toegewezen aan de NDP, maar zal worden ingevuld door een neutrale, niet-politiek gebonden deskundige. Het vicepresidentschap gaat naar de NPS.
Tijdens een drukbezocht spoedcongres is het besluit door de interne partijstructuren bekrachtigd. De komende weken worden benut om het regeerbeleid verder uit te werken en het nieuwe parlement en kabinet te installeren.
De overdracht van bestuur moet uiterlijk op 16 juli plaatsvinden. Rusland benadrukt dat de focus nu ligt op het landsbelang en transparant bestuur.
- Surinaamse Troefcallbond viert 40-jarig jubileum..
- BEP vraagt blijvende aandacht voor veiligheid op waterwegen..
- President Santokhi betuigt medeleven na bootramp Marowijne..
- Pigot verdedigt samenwerking NPS met NDP..
- Guyana: Zakenman Mohamed aangeklaagd voor belastingontduiki…..
- Pikin Slee ontwikkelt duurzaam model voor Maripa-olieproduc…..
- Hoofdstembureau Commewijne stelt verkiezingsresultaten vast…..
- Caricom-voorzitter Mottley feliciteert Simons met verkiezin…..
- Vluchten SLM gaan normaal door..
- Ondernemer beroofd van US$ 91.000 aan de Gongrijpstraat..
- VHP behaalt meeste stemmen in Commewijne..
- Nieuwe generatie pelotonscommandanten versterkt leger..
- Quincy King: ‘Mijn stem is mijn kracht en mijn reis is nog …..
- ‘Coalitie geboren uit zonde, zal geen zegen kennen’..
- Ministerie Volksgezondheid ziet impact verhoogde tariefmaat…..
- Bernharddorp werkt aan erkenning van oorspronkelijk grondge…..
- Assembleeleden tekenen condoleanceregister voor slachtoffer…..
- Ouderkamers in ziekenhuizen: nabijheid als medicijn..
- Constitutioneel Hof al bijna een maand stuurloos..
- Koniki en Jhagroe geselecteerd voor Caricom Young Professio…..
- Anita Juliette Agnes Noordijk-van Dijk..