door Ivan Cairo
PARAMARIBO — De Nationale Partij Suriname (NPS) is officieel ingeschreven als politieke organisatie. Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft de partij donderdag opgenomen in het openbaar register. Intussen is het proces-verbaal hierover naar de partij gestuurd.
Het OKB heeft vorig jaar geweigerd de partij in te schrijven. Volgens het Kiesbureau voldeden de statuten van de NPS niet aan de wettelijke eisen. De NPS was het hier niet mee eens en spande een kortgeding aan. Kantonrechter Suzanna Chu verklaarde de NPS niet ontvankelijk in haar vordering. Zij stelde in haar vonnis dat de NPS te vroeg naar de rechter was gestapt en eerst bij de president van het land in beroep moest zijn gegaan.De NPS had terwijl de rechtszaak was aangespanen het zekere voor het onzekere genomen en haar statuten aangepast. De tekortkomingen waarmee het OKB problemen had zijn weggewerkt. In december werden de gewijzigde statuten, nadat deze door het staatshoofd waren goedgekeurd, weer aan het OKB aangeboden. Deze zijn nu goed bevonden en heeft de registratie donderdag plaatsgevonden.
NPS-voorzitter Gregroy Rusland is van oordeel dat het parlement dat komt na de verkiezingen van 25 mei aanstaande de wet die de bevoegdheden van het OKB regelt tegen het licht zal moeten houden en scherpere regels dient vast te stellen over diens taken en bevoegheden.
- OW-minister belooft weg Jenny-Henar aan te pakken..
- Museale instellingen worden versterkt..
- Ex-Aboper Joraisa Pokie kiest voor A20..
- CIA: covid-19 ‘waarschijnlijk’ afkomstig uit Chinees labora…..
- NDP-ECONOMIE: OORSPRONKELIJKE WOND DIE BLIJFT ONTSTEKEN..
- Colombia weigert Amerikaanse vliegtuigen met migranten..
- Gered..
- Guyana-basketbalcoach: ‘We’re going to win tonight from Sur…..
- Ananasbedrijf krijgt schenking voor verhoging productie..
- Vijandige alliantie of gebroken dromen..
- SURINAME HEEFT GROEIPOTENTIE DANKZIJ OLIE & GAS..
- WELKE HOOP IS ER VOOR BIZA?..
- Minister ROS praat met Bond ABP ROS..
- Bedrijfsleven en EAS bespreken de toekomst van de energiese…..
- Serie-inbreker gearresteerd: verdachte vast na meerdere die…..
- Nieuwe politieke cultuur..
- Regering schendt betalingsafspraken met CBvS..
- ILO en VSB evalueren Decent Work Country Programme..
- DE STEMBUS VRAAGT NIET OM BEWIJS..
- AFTOCHT..
- SURGE-programma versterkt productiecapaciteit fruitverwerki…..