Tijdens een spoedcongres op zondag 1 juni in het partijcentrum Grun Dyari, hebben alle elf afdelingen van de Nationale Partij Suriname (NPS), unaniem hun steun uitgesproken voor de partijleiding om verder invulling te geven aan de coalitievorming. Naar schatting waren 500 personen aanwezig op de bijeenkomst, die rond 11.50 uur aanving met een korte overdenking door een predikant, die benadrukte, dat “God ons allen accepteert.”
Partijvoorzitter Gregory Rusland sprak de aanwezigen toe en bedankte de structuren van de partij voor het gestelde vertrouwen. Hij benadrukte dat de NPS, ondanks de samenwerking met de Nationale Democratische Partij (NDP) en andere coalitiepartners, vasthoudt aan haar principiële standpunten.
Binnen de beoogde nieuwe regeringsformatie, zal NPS onder meer het vicepresidentschap invullen, evenals de positie van eerste vervanger van de voorzitter van De Nationale Assemblee. Daarnaast krijgt de partij het beheer over het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting; ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en het op te richten ministerie van Oil, Gas en Milieu. Ook zal de NPS de nieuwe governor van de Centrale Bank van Suriname voordragen.
Rusland onderstreepte, dat het uiteindelijke besluit over de koers van de partij steeds bij de structuren ligt, en dat individuele meningen ondergeschikt zijn aan het partijbelang. “Dat is altijd zo geweest, ook in de tijd van Jopie Pengel, Henck Arron en de erevoorzitter Ronald Venetiaan”, aldus de partijvoorzitter.
De samenwerking met VHP en ABOP, zoals in de huidige regeringsconstellatie, werd door Rusland uitgesloten. Volgens hem is de NPS “onbeleefd en zelfs onbeschoft” behandeld door deze partijen. “De NPS mocht niets doen, want anders zou ze groeien”, verklaarde hij.
Rusland erkende dat de samenwerking met NDP gevoelig ligt, met name vanwege historische gebeurtenissen.
Zo is aan NDP-voorzitster Jennifer Simons duidelijk gemaakt, dat NPS bezwaar maakt tegen het opnieuw uitroepen van 25 februari – de dag van de militaire staatsgreep in 1980 – tot nationale vrije dag. Ook zal de partij geen concessies doen rond de gebeurtenissen van 8 december 1982. Volgens Rusland is vanuit de NDP verzekerd, dat deze kwesties buiten het regeerbeleid zullen blijven.
Het congres werd bijgewoond door verschillende delegaties uit onder meer Nickerie, Albina en Brokopondo.
The post NPS-congres stemt unaniem in met voortzetting coalitieonderhandelingen ..
- Drie doden en meerdere vermisten na bootongeval op Marowijn…..
- Bootramp Marowijnerivier: drie doden, vier vermisten, vier …..
- Theatershow Kaseko in Concert brengt Surinaamse klanken opn…..
- Man in verzekering na omhakken kokosnootboom..
- Ray Neïman eregast Matinée Française..
- Bijna 50 jaar onafhankelijkheid – Tijd voor een ande…..
- Carmen Elaine Sweeb-Redman..
- Henk Paul Wartes..
- Mentale gezondheid en kennen van eigen rechten centraal tij…..
- Royal Fiiman Paansu viert 10-jarig bestaan: een decennium v…..
- Adhin kan regering beter begeleiden als DNA-voorzitter..
- Bureau Slachtofferzorg start bewustwordingscampagne met kic…..
- Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in D…..
- Ex-voorzitter OKB: ‘Geen reden voor niet-bindendverklaring …..
- Surinaamse verkiezingen..
- Eigenaar servicestation overvallen door gewapende mannen..
- Overwegend regenachtig op deze maandag..
- Regering vraagt alertheid bij ‘fake’ berichten over noodhul…..
- Zes gewonden bij aanval op pro-Israëlische demonstratie in …..
- Rosita Francis Kroes – Mo Ajok (76) Paramaribo 27-5-2…..
- Martha Elga Smiet (70) Paramaribo 23-5-2025..